אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: לא פוסלים הסרת הסנקציות מענקית האלומיניום רוסאל צילום: בלומברג

ארה"ב: לא פוסלים הסרת הסנקציות מענקית האלומיניום רוסאל

לדברי שר האוצר האמריקאי סטיבן מנושין, ארה"ב אינה מעוניינת בקריסת החברה שבשליטת אולג דריפסקה, שהסנקציות עליה הוטלו באפריל

21.07.2018, 10:00 | שירות כלכליסט
משרד האוצר האמריקאי אינו פוסל אפשרות להסרת הסנקציות מענקית האלומיניום הרוסית רוסאל - כך על פי הודעת שר האוצר סטיב מנושין אתמול (ו') בסאו פאולו. לדברי מנושין, ארה"ב איננה מעוניינת לראות בקריסת רוסאל, שהיא שחקנית חשובה בשוק האלומיניום העולמי.

קראו עוד בכלכליסט

מנושין אמר את הדברים בשיחה עם סוכנות רויטרס ערב פתיחת פסגת שרי האוצר של ה-G20 בארגנטינה. דבריו של מנושין הם האינדיקציה החדשה ביותר לכך שממשל טראמפ מנסה לסייע לרוסאל, זאת אחרי שהחברה נקטה מספר מהלכים על מנת לנסות ולפייס את הממשל האמריקאי ולהביא להסרתן של המגבלות שהושתו עליה.

אולג דריפסקה, רוסאל, צילום: איי אף פי אולג דריפסקה, רוסאל | צילום: איי אף פי אולג דריפסקה, רוסאל, צילום: איי אף פי

באפריל האחרון הטיל הממשל הפדראלי סנקציות על המיליארדר אולג דריפסקה ושמונה החברות שבהן הוא בעל מניות בולט, כולל רוסאל. זאת בתגובה למה שארה"ב הגדירה "פעילות זדונית" של רוסיה.

אלומיניום של רוסאל, צילום: בלומברג אלומיניום של רוסאל | צילום: בלומברג אלומיניום של רוסאל, צילום: בלומברג

עם זאת, הסנקציות גרמו למשבר בשוק האלומיניום הגלובלי, וכתוצאה, שורה של מדינות וחברות פנו לארה"ב בבקשה לרכך את מדיניותה כלפי רוסאל. "אם נצליח למצוא פיתרון משביע רצון, זו המטרה שלנו. אנחנו לא מעוניינים להביא לקריסת רוסאל", ציין מנושין, בהוסיפו כי החברה חשובה לשוק האלומיניום העולמי.

בחודש שעבר מינו בעלי המניות של רוסאל דירקטוריון חדש המורכב בעיקר ממנהלים חיצוניים ומנהלי תפעול. דריפסקה וצוות ממנהליו הבכירים התפטרו מהדירקטוריון במאי האחרון ופועלים כעת לצמצום שליטתו של דריפסקה בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות