אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טלטלה בפיאט קרייזלר: המנכ"ל סרג'יו מרקיונה פורש עקב סיבות בריאותיות; ראש חטיבת הג'יפים יחליפו צילום: בלומברג

טלטלה בפיאט קרייזלר: המנכ"ל סרג'יו מרקיונה פורש עקב סיבות בריאותיות; ראש חטיבת הג'יפים יחליפו

מרקיונה, העומד בראש חברת-האם של פיאט-קרייזלר, נחשב לאחד מבכירי ענף הרכב העולמי. הוא אמור היה לפרוש בחודשים הקרובים - אך כעת נאלץ לעשות זאת באופן מיידי, עקב הידרדרות חמורה במצבו הרפואי. הבריטי מייק מאנלי צפוי להחליף אותו בתפקיד

21.07.2018, 19:28 | תומר הדר

סרג'יו מרקיונה, מבכירי ענף הרכב העולמי העומד כיום בראש חברת-האם של פיאט וקרייזלר FCA, יחדל באופן מיידי ממילוי תפקידיו בחברה - כך הודיעה היום FCA.

קראו עוד בכלכליסט

על פי החברה, מרקיונה (66) צפוי לפרוש באופן מיידי מתפקידיו "מסיבות בריאותיות", לאחר שמצבו הבריאותי הידרדר מאוד בימים האחרונים.

על פי דיווח באתר מארקטווטש, מי שצפוי להחליף את מרקיונה הוא מייק מאנלי (54). מאנלי, יליד בריטניה, משמש בשנים האחרונות כמנהל חטיבת הג'יפים של החברה.

הנהלת פיאט-קרייזלר עם מרקיונה (שני מימין) בניו יורק, צילום: אי אף פי הנהלת פיאט-קרייזלר עם מרקיונה (שני מימין) בניו יורק | צילום: אי אף פי הנהלת פיאט-קרייזלר עם מרקיונה (שני מימין) בניו יורק, צילום: אי אף פי

מרקיונה עצמו היה מיועד בכל מקרה לפרוש במהלך החודשים הקרובים לאחר כהונה מוצלחת במיוחד, שכללה את מיזוג פיאט וקרייזלר, אך כעת יפרוש מכורח ולא מרצון.

מרקיונה עצמו נחשב לאחד המנהלים החזקים בענף הרכב העולמי. בדומה לקרלוס גוהן, נשיא רנו ניסאן, גם מרקיונה מכהן בתפקיד יותר מעשור, לאחר שמונה בשנת 2004 למה שרבים ראו כתפקיד בלתי אפשרי.

בשנה לפני מינויו, הפסידה פיאט שישה מיליארד יורו. ואולם, לאחר שנתיים בלבד עם מרקיונה כמנכ"ל הפכה פיאט לחברה רווחית. בשנת 2014 אוחדה פיאט עם קרייזלר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות