אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"המכסים של טראמפ מאיימים על הכנסות עובדי העולם" צילום: Sipa USA, רויטרס

"המכסים של טראמפ מאיימים על הכנסות עובדי העולם"

לאחר שטראמפ אמר כי הוא מוכן להטיל מכסים על כל המוצרים המיובאים מסין לארה"ב, קנצלרית גרמניה החריפה את הטון נגדו. היא הדפה את הטענה לפיה ברלין מנצלת את ארה"ב בנושאי סחר וטענה כי הטלת מכסים "מאיימת על רווחתם של רבים בעולם"

21.07.2018, 17:39 | שירות כלכליסט

על רקע תוכניתו של נשיא ארה"ב להשית מכסים על יבוא מסין ומהאיחוד האירופי, החריפה מלחמת המילים בסוף השבוע, כאשר קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל אמרה כי המכסים הללו מאיימים על הכנסותיהם של פועלים ברחבי העולם.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול (ו'), מרקל תיארה את המהלך האפשרי של הטלת מכסים על מכוניות כהפרה של חוקי ארגון הסחר העולמי וכ"איום אמיתי על רווחתם של רבים בעולם". זאת לאחר שבראיון לטלוויזיה האמריקאית אמר טראמפ כי הוא מוכן כבר להטיל מכסים על כל המוצרים המיובאים מסין לארה"ב בהיקף של 500 מיליארד דולר.

בובת מחאה נגד טראמפ, בעת ביקורו בלונדון, צילום: Trump Baby בובת מחאה נגד טראמפ, בעת ביקורו בלונדון | צילום: Trump Baby בובת מחאה נגד טראמפ, בעת ביקורו בלונדון, צילום: Trump Baby

במסיבת העיתונאים הקיצית השנתית שלה בברלין, מרקל ציינה כי ההשתלחויות הרגילות של טראמפ בגרמניה "אכן קשורות בגודל של הכלכלה שלנו".

"אני מנסה להתייחס לביקורת, אבל גם לספק מענה בטוח, וזה לא תמיד עולה בקנה אחד עם השקפת העולם שמחזיק בה הנשיא האמריקאי", ציינה.

עוד אמרה מרקל, כי תלונתו של טראמפ לפיה ברלין מנצלת את ארה"ב בנושא הסחר, אינה במקום. מרקל אמרה כי הנרטיב הזה רק לוקח בחשבון את הסחר במוצרים וכי הסחר בשירותים והשבת רווחים לארה"ב מאירופה מיטיבים עם ארה"ב במידה מרובה אף יותר. מרקל ציינה גם כי המפעל הגדול ביותר של ב.מ.וו לא נמצא בגרמניה, כי אם בספרטנבורג, דרום קרוליינה, ומעסיק 8,800 עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות