אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מינויה של עו"ד מיה ליקוורניק לממונה על רשות שוק ההון מסתבך צילום: תומי הרפז

בלעדי לכלכליסט

מינויה של עו"ד מיה ליקוורניק לממונה על רשות שוק ההון מסתבך

גורם ממשלתי בכיר: "היא איננה עומדת בתנאי הסף". נציבות שירות המדינה: "תנאי הסף טרם גובשו ונבחנים יחד עם תיאור תפקיד". מנכ"ל האוצר: "הנציבות כנראה התבלבלה. כל עוד אני מנכ"ל האוצר תנאי הסף למנהלי אגפים לא שונו, לא משונים ולא ישונו עבור אף אחד. לא עשיתי פרה-רולינג על ליקוורניק"

22.07.2018, 11:07 | אדריאן פילוט

"כל עוד אני מנכ''ל משרד האוצר, תנאי הסף של בכירי משרד האוצר ומנהלי האגפים, לא שונו, לא משונים, ולא ישונו, עבור אף אחד ועבור אף מועמד. כנראה שהנציבות התבלבלה", כך מסר הבוקר מנכ''ל אוצר שי באב''ד בתגובה רשמית ל"כלכליסט" על רקע תגובותיה של נציבות שירות המדינה לפיה אין תיאור תפקיד מאושר לתפקיד ממונה על רשות שוק ההון והביטוח והוא נמצא בהכנה. מנכ''ל האוצר ביקש להבהיר כי התנאים ישנם והם לא ישונו.  

קראו עוד בכלכליסט

נזכיר כי בתחילת שנת 2017, ערב פרשיתו של נציב שירות המדינה הקודם, משה דיין, צוות בראשותו קבע תנאי סף ברורים לכלל בכירי משרד האוצר: 10 שנות ניסיון בתחומים המקצועיים הרלוונטיים (התחומים הוגדרו לפי המשרה), וכן 5 שנות ניסיון בתפקידי ניהול בכירים בשירות הציבורי או בתאגיד בעל היקף עסקים משמעותי; או 10 שנות ניסיון בתפקידי ניהול בכירים בשירות הציבורי או בתאגיד בעל היקף עסקים משמעותי, וכן 5 שנות ניסיון בתחומים המקצועיים הרלוונטיים לתפקיד-אחד מהשניים. התנאים גובשו יחד עם באב''ד שדרש ליצור אחידות בין תנאי הסף. היעדר תיאור תפקיד לא מאפשר את התחלת העבודה של ועדת האיתור שמונתה לפני כחודשיים. על אף שאין צורך בועדה כזו, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ביקש באופן חריג משר האוצר, משה כחלון, להקים אחת כזו על רקע רגישות התפקיד.

עו"ד מיה ליקוורניק. ממתינה להגדרת התפקיד, צילום: תומר יעקובסון עו"ד מיה ליקוורניק. ממתינה להגדרת התפקיד | צילום: תומר יעקובסון עו"ד מיה ליקוורניק. ממתינה להגדרת התפקיד, צילום: תומר יעקובסון

"כלכליסט" פנה לנציבות שירות המדינה אם השאלה האם התנאים שנקבעו בתחילת 2017 שונו או בדרך לשינוי ומשם נמסר בסוף השבוע כי " בכל פעם שמסתיימת כהונה של בעל תפקיד ומתפנה משרה כלשהי, נבחן העיסוק מחדש ומועבר לאישור מחדש, כמו בכל תפקיד". תשובתה של הנציבות העלה תהיות אם אין כאן כוונה להתאים את תנאי הסף למידותיה של ליקוורניק . בשיחה עם באבד הוא מהבהיר ואומר כי התנאים שנקבעו בתחילת 2017 הם אלו שיהיו תקפים גם כעת וכי תנאי הסף לא ישונו- גם אם יתברר ליקוורניק איננה עומדת בהם.

גורם ממשלתי בכיר מאוד מסר בסוף השבוע ל"כלכליסט" בסוף השובע כי ליקוורניק איננה עומדת בתנאי הסף וחסרת ניסיון בתחום הביטוח והחיסכון הפנסיוני- דבר שבהחלט עלול לסבך את המינוי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
אם יש מישהו חדה כתער שזעזעה את עברייני הצווארון הלבן במשק הביטוחי, זו סלינגר!
בואו וחפשו מי מריץ את מיה. סלינגר השאירה שדה מוקשים לעברייני צווארון לבן שלא יודעים להתנהל בממשל תאגידי. ועכשיו מנסים להצניח את ליקוורניק המשפטנית שתנטרל את המדיניות התאגידית המופתית של סלינגר. כל חוזר שהוציאה סלינגר מצמם את "בעיית הנציג" ואת ומחדד את כללי האתיקה בין סוכני ביטוח לחברות ביטוח לבין מבוטחים. כל חוזר נגע ללב ליבה של ממשל תאגידי בקשר עם ניהול תקין ואתיקת דירקטורים בישיבות דריקטוריונים וביחסי בין בעלי שליטה לדירקטורים. סלינגר פיתחה ממש שיטת לחימה נגד עברייני צווארון לבן, שינתה את חוקי המשחק בממשל תאגידי במשק הביטוחי.
היסטוריה והכרת תודה לסלינגר  |  22.07.18
לכל התגובות