אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנסקי חוזר לכלל ביטוח: ינהל את כספי הפנסיה במקום דנש צילום: אוראל כהן

בנסקי חוזר לכלל ביטוח: ינהל את כספי הפנסיה במקום דנש

שלוש שנים אחרי שעזב למיטב דש, חוזר ברק בנסקי לכלל, כחלק מהשינויים בצמרת חברת הביטוח. לימור דנש הודיעה על התפטרותה לאחר שלא מונתה למנהלת ההשקעות הראשית

22.07.2018, 08:04 | גולן חזני ורחלי בינדמן

שלוש שנים אחרי שעזב את כלל ביטוח ועבר למיטב דש, עושה ברק בנסקי את הדרך חזרה. ל"כלכליסט" נודע כי בנסקי יחליף את מנהלת כספי הפנסיה והעמיתים לימור דנש, שביום חמישי הודיעה על פרישתה לאחר שלא מונתה למנהלת זרוע ההשקעות של כלל (כנף).  

קראו עוד בכלכליסט

בנסקי עדכן ביום חמישי את מנכ"ל מיטב דש אילן רביב, על ההצעה, וככל הנראה הוא אמור להתמנות כבר השבוע. הוא סיכם על כך עם יוסי דורי, שהועדף על פני דנש ומונה למנכ"ל כנף במקום ענת לוין שהתפטרה.

המינוי של דורי, שהיה מנהל הנוסטרו בכלל ביטוח, היה הסיבה המרכזית להתפטרות דנש, בעלת 20 שנות ניסיון ושניהלה 160 מיליארד שקל בתפקידה. במכתב ששלחה למנכ"ל כלל ביטוח החדש יורם נווה ציינה דנש כי אמר לה שהיא ראויה לתפקיד, אך מינה את דורי.

בנסקי עזב את כלל, שבה שימש מנהל השקעות ראשי של קרנות הפנסיה, ב־2015. הוא החליף במיטב דש את יניב צלאל, שעבר לקרן קלירמארק, כמנהל ההשקעות הראשי של חברת הגמל, וניהל בה 40 מיליארד שקל. בנסקי עזב את כלל במהלך גל העזיבות של 2015, שבו עזבו גם מנהל ההשקעות הראשי רועי יקיר, מנהל הנוסטרו שי גרוס, מנהל כספי העמיתים ניר מורוז, ומנהל תחום ההשקעות במניות דן קרנר.

לפני תפקידו האחרון במיטב דש, שימש בנסקי (38) מנהל תחום האג"ח בישראל וההשקעות במסלולי ביטוח החיים בכלל ביטוח במשך חמש שנים. חזרתו לתפקיד היא מעין התנתקות מהמנהלים שהגיעו לכלל בעקבות המנכ"ל העוזב איזי כהן. בין מנהלים אלה נמצאים לוין, דנש, קובי שלום ועוד יוצאי מגדל. שלום עזב את תפקיד מנהל האשראי הלא סחיר בכלל לפני כחודש.

בכך מוכרע קרב המחנות בכלל לטובת הצד של מנהלת הסיכונים הראשית הילה קונפורטי, משה ארנסט שהתפטר לפני שמונה חודשים אבל נשאר בחברה, והיועצת המשפטית הדר ברין. השלושה התנגדו להתנהלות כנף, והגיעו בעבר לעימותים עם לוין. 

ברק בנסקי, צילום: אוראל כהן ברק בנסקי | צילום: אוראל כהן ברק בנסקי, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
כל הכבוד ליורם על המינוי של ברק ושליחתן של לימור דנש וענת לוין הביתה
הרסו את כלל לימור דנש וענת לוין וכולם יודעים את זה בתעשיה. תשואות אפסיות מאז שהגיעו שתיהן ממגדל ומזל לעמיתים ולחוסכים של כלל שהן הולכות. הרבה בהצלחה לברק בניהול ההשקעות ויחד עם יוסי אני בטוח שגם התשואות יהיו טובות וגם יחסי האנוש ישתפרו משמעותית !
עובד מהשטח  |  22.07.18
לכל התגובות