אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל קנון ברק כהן יעבור לשמש דירקטור בחברה צילום: בלומברג

מנכ"ל קנון ברק כהן יעבור לשמש דירקטור בחברה

החברה הסבירה את התפטרותו של כהן ב"התפתחויות חיוביות" בעסקי קנון בשנה האחרונה אשר שינו את היקף העסקים שלה

22.07.2018, 08:13 | חזי שטרנליכט

מנכ"ל קנון הולדינגס ברק כהן התפטר מתפקידו, כך דיווחה החברה בסוף השבוע. כהן כיהן כמנכ"ל משותף בחברת האחזקות שבשליטת עידן עופר, ביחד עם רוברט רוזן. התפטרותו תיכנס לתוקף בתחילת ספטמבר הקרוב, והוא ימונה אז לדירקטור בחברה. 

קראו עוד בכלכליסט

כהן צפוי להמשיך ולכהן גם כדירקטור באו.פי.סי אנרג'י, שבה מחזיקה קנון בכ־76%. מדובר בחברה המפעילה תחנות כוח פרטיות בישראל. הוא גם ימשיך לשמש דירקטור במיזם הרכב קורוס שבסין, שבו יש לקנון אחזקה של 24%.

לטענת החברה, הסיבה לשינוי בתפקיד של כהן היא "התפתחויות חיוביות בעסקי קנון ב־12 החודשים האחרונים, ששינו את היקפי העסקים של קנון. ההתפתחויות כוללות את הכנסת השותפים בקורוס, מכירת אינקיה פאואר והנפקת או.פי.סי".

קנון היא חברה חדשה יחסית, שפוצלה מהחברה לישראל ב־2015, והמטה שלה נמצא בסינגפור. מניותיה נסחרות בתל אביב ובניו יורק. עופר מחזיק בכ־57.88% מהחברה, שהכנסות של אחזקותיה ברבעון הראשון של 2018 היו כ־354.9 מיליון שקל, הרווח התפעולי היה 80.8 מיליון שקל והרווח הנקי היה 1.94 מיליארד שקל, ונבע בעיקר מהאקזיט בקורוס. בתחילת השנה מכרה קנון 51% מקורוס לבאוננג הסינית תמורת מיליארד דולר.

את 2017 סיימה החברה עם הכנסות של 1.27 מיליארד שקל, רווח תפעולי של 145.6 מיליון שקל ורווח נקי של כ־932 מיליון שקל בעקבות החזרי מס, שגם הושפע ממימושים שבוצעו באותה שנה.

עידן עופר , צילומים: בלומברג עידן עופר | צילומים: בלומברג עידן עופר , צילומים: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות