אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אף אחד לא יודע להקים חברת ענק בלי לכופף פינות. אתה פשוט נתפס - או שלא"

"אף אחד לא יודע להקים חברת ענק בלי לכופף פינות. אתה פשוט נתפס - או שלא"

אלי רייפמן, מייסד אמבלייז, מודה ש"הגיע לי לשבת בכלא" ומדבר לראשונה לאחר השחרור: על חטא היוהרה שהפיל אותו ואת האימפריה שהקים, על ניסיונות ההתנקשות בו והדף החדש שפתח במטרה להפוך שוב למולטי-מיליונר

22.07.2018, 10:51 | שירות כלכליסט

"לדעתי, אף אחד לא יודע להקים חברת ענק בלי לכופף פינות. אתה פשוט נתפס, או שלא" - כך אומר אלי רייפמן, מייסד אמבלייז, שמדבר לראשונה מאז שהשתחרר מהכלא לפני 4 שנים. רייפמן מדגיש ש"הגיע לי לשבת בכלא", מודה שפעל בדרכים לא חוקיות במהלך מאבק השליטה על החברה ואומר שזה היה יכול להיגמר אחרת - אבל עדיין לא אומר שהוא היה פועל אחרת.

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

"הייתי בן 30 וקצת עם שווי של מיליארד דולר, הטלתי את כל כספי למערכה כדי למנוע את ההשתלטות העוינת על החברה", הוא מספר. "זה היה אגו מטורף ויהירות, הכל נכון. היתה לי בראש המחשבה שזה הבייבי שלי ואני לא אתן לאף אחד לקחת אותה ממני".

אלי רייפמן. "המיליארד שהיה לי - אני רוצה אותו גם היום" אלי רייפמן. "המיליארד שהיה לי - אני רוצה אותו גם היום" אלי רייפמן. "המיליארד שהיה לי - אני רוצה אותו גם היום"

כיום הוא מייעץ לחברות הייטק ויושב בדירקטוריונים של כמה חברות, אחרי שגילה עד כמה קשה החזרה לשגרה אחרי השחרור מהכלא: "אחרי שאתה יוצא אתה אבולה - אף אחד לא רוצה להתקרב או להתעסק, וזה מובן, בכל זאת מדובר בעבריין מורשע. המערכת לא עושה כלום כדי לעזור לאדם שנכנס לכלא כדי שהוא ייצא נורמלי. עם כל הקשרים והניסיון שלי לקח לי 4 שנים להתרומם. אפילו בשביל לפתוח חשבון בנק אתה צריך צו של בית משפט".

בשיחה מרתקת בפודקאסט "30 דקות או פחות" מדבר רייפמן בפתיחות על חטא היוהרה שהפיל אותו ואת האימפריה שבנה, שבשיאה היתה שווה 8 מיליארד דולר, על ניסיונות ההתנקשות בו, החוויה שעבר בצינוק והנדודים בין 4 בתי כלא בחמש שנים וגם על המסע המחודש שלו עם אותו יעד: "המיליארד שרציתי פעם קודמת והגעתי אליו - אני רוצה אותו גם היום. לא כדי לחיות, אלא כדי לבנות כל מיני דברים, יש לי רעיונות נהדרים".

הסרטון שהציג את החזון של אמבלייז - טלפון שכולו מסך, עוד לפני השקת האייפון:

מראיינים:

נבות וולק, מנכ"ל האקסלרטור של מיקרוסופט בישראל, אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות