אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חריש: החלה הקמת המחלף החדש שיחבר את העיר לכביש 6 צילום: אורן אגמון

חריש: החלה הקמת המחלף החדש שיחבר את העיר לכביש 6

מדובר במחלף שיאפשר לתושבי חריש לצאת מהיישוב לכיוון כביש 6 ללא רמזורים, ואשר צפוי להיפתח לתנועה עד סוף 2020. ראש המועצה יצחק קשת: "זו בשורה גדולה לאיכות החיים של התושבים בהווה ובעתיד"

23.07.2018, 10:35 | שירלי שני

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

התכנית להקמת המחלף שאושרה בימים אלה מצטרפת לשורה של שיפורים שחלו במערך הכבישים בשרון הצפוני בעת האחרונה, זאת לצד בניית אזורי תעסוקה ומסחר. תמורות אלו הפכו את המגורים באזור זה לאלטרנטיבה למגורים היקרים בגוש דן. יתרה מכך, משפחות שעד כה הסתפקו בפתרונות מגורים זמניים, יכולות לממש את החלום לבית משלהם בעיר החדשה של ישראל.

קראו עוד בבזירת הנדל"ן

במועצה המקומית חריש בצפון-מזרח השרון מציינים שנתיים לאכלוסה. כבר היום אוכלוסיית חריש מונה כ-7,200 תושבים, מספר אשר גדל באופן עקבי ומהיר במיוחד מדי רבעון. לצד שפע דירות חדשות בסטנדרטים גבוהים, חריש מציעה איכות חיים באווירה קהילתית, חינוך איכותי וצומח, פיתוח סביבתי ותשתיתי בדגש על עיר ירוקה ומתקדמת.

"זיהינו בחריש הזדמנות אמיתית לדור שלם של זוגות צעירים שמחפשים מגורים במיקום מרכזי ונגיש עם דירות במחירים אטרקטיביים ביחס לסביבה, לכן בחרנו להשקיע בבניית פרויקטים משמעותיים בחריש ולהפוך לקבלן הגדול והמוביל בעיר החדשה", אומר אוהד סבן, סמנכ"ל חברת דונה, אשר בונה בחריש כ-1,700 יחידות דיור, בשלושת השכונות של העיר: שכונת החורש הוותיקה יותר, בשכונת הפרחים (המגף) החדשה וכן בשכונת המע"ר.

לדבריו: "איכות החיים של הדיירים בפרויקטים שלנו מבוססת על שילוב של יתרונות החיים בעיר חדשה באווירה קהילתית לצד דירות מרווחות ומתוכננות היטב, בעלות מפרט מפנק ביחס לשוק. כל הפרויקטים תוכננו על ידי אדריכלים מובילים בהתאם לצרכים של המשפחה המודרנית".

יצחק קשת, ראש המועצה המקומית חריש   , קרדיט: המועצה המקומית חריש יצחק קשת, ראש המועצה המקומית חריש | קרדיט: המועצה המקומית חריש יצחק קשת, ראש המועצה המקומית חריש   , קרדיט: המועצה המקומית חריש

"ההתחדשות בחריש מתרחשת מדי יום ביומו"

"הפלא בעיר החדשה", אומר יצחק קשת, ראש מועצת חריש, "הוא שההתחדשות מתרחשת מדי יום ביומו. בתחום החינוך לדוגמה, עד כה היו 24 גני ילדים וחמישה בתי ספר יסודיים ובשנת הלימודים הקרובה מספר גני הילדים יעמוד על 44. השנה נחנוך גם מסגרת לתלמידי כיתות ז'-ח' – את חטיבת הביניים "אתגרי העתיד" ובשנה הבאה יפתח גם בית ספר תיכון". עוד מוסיף קשת כי "מבחינת חיי קהילה מציעה חריש מרקם חברתי-תרבותי שכל אחד יכול להשתלב בו. לפני חודשיים חנכנו את בית הקהילה שכבר שוקק חיים ומציע מגוון פעילויות תרבות וחוגים לילדים, צעירים ובני הגיל השלישי. במרכז פועל בין השאר מועדון לנשים לאחר לידה, מועדון ילדים, ספרייה ופאב קהילתי בימי חמישי בערב. נוסף על בית הקהילה, באוקטובר הקרוב נחנוך את מרכז התרבות של חריש הכולל חדרי חוגים ואולם הופעות המכיל כ-250 מקומות ישיבה".

בתחום התכנון הסביבתי, במועצה מדגישים כי לפני כחודש יצא לדרך פרויקט שלב ג' של היישוב הכולל החלפת מדרכות האספלט למדרכות אבנים משתלבות, סלילת שבילי אופניים, הצבת שילוט, תחנות אוטובוס חדשות, נטיעת עצים וגינון. "לרווחת הילדים והוריהם קיימות ביישוב כ-15 גינות משחקים ובחודשים הקרובים נחנוך עוד כ-20 גינות משחקים הכוללות גם גינות כושר וכלבים", אומר קשת. "עוד מתוכננת הקמתם של שני יערות מאכל – האחד בפארק העירוני והשני במערב העיר, בסמוך לכביש 6. יערות המאכל יוקמו כחלק מתפיסת הקיימות של חריש, ויספקו פירות טריים למבקרים בהם".

בתחום שירותי הבריאות, מעדכנים במועצה המקומית כי כבר היום פועלות ארבע מרפאות של כל אחת מקופות החולים אשר משרתות את אלפי התושבים החדשים, ובשדרות המסחר ישנן הרבה חנויות ובתי עסק מגוונים שכבר פתוחים לקהל. במהלך שנת 2019 יפתח בכניסה לישוב גם קניון.

שיפור הנגישות: מחלף חדש שייפתח עד סוף שנת 2020

בנושא שיפור הנגישות התחבורתית לישוב, בימים אלה פורסמו פרטיה של תכנית חדשה. "מועצת חריש פרסמה את תכנית התחבורה שעליה עמלנו מזה חודשים בשיתוף משרד התחבורה", מוסרים במועצה. "התכנית תחסוך לכולנו זמן רב על הכבישים, וזו כוללת ביטול צומת משמר הגבול לטובת הקמת מחלף שיאפשר לתושבי חריש לצאת מהיישוב לכיוון כביש 6 או כביש 65 מערב ללא רמזורים. גם השבים לחריש בשעות אחר הצהריים הפקוקות, דרך כביש 65 ייהנו מתנועה זורמת. הקמת המחלף תתבצע במספר שלבים, כאשר השלבים הראשונים, הכוללים את הרחבת כביש 6353 בסמוך לקיבוץ ברקאי בכניסה לבסיס והעתקת הנחל, כבר החלו. המחלף צפוי להיפתח לתנועה עד לסוף שנת 2020. בהמשך מתוכננת יציאה נוספת, במקביל להקמת מחלף ייעודי לחריש בכביש 6".

בנוגע לתחבורה הציבורית מעדכן קשת: "התחבורה הציבורית, המשרתת את תושבי חריש, נמצאת במגמת שיפור והרחבה באופן מתמיד. באחרונה נחנך קו ישיר לחיפה ובמהלך הקיץ הקרוב יחנך קו ישיר גם לתל אביב. כמו כן תוגברה התדירות של קווי האוטובוס הפועלים בתוך הישוב".

 

חריש ומשמעות החיבור לכביש 6

החיבור העתידי של המועצה המקומית לכיוון היציאה לכביש 6 אינו עניין של מה בכך, ובוודאי שרחוק מלהתקבל באדישות בחריש. נכון לשנת 2018, אורכו של כביש חוצה ישראל הוא 175 ק"מ, ממחלף שוקת בדרום עד מחלף עין תות בצפון, עם 22 מחלפים פתוחים לתנועה, שלושה בשלב בנייה ושישה בשלב תכנוני. קיצור זמני הנסיעה מהדרום והצפון אל אזור המרכז מהווה למעשה את תרומתו לשוק הנדל"ן וכך מטשטש את הגבולות בין הפריפריה למרכז וגוש דן.

על פי מחקר שבוצע בבית הספר לניהול במכללה האקדמית גליל מערבי (טבע קסטרו־פיינשטיין ופרופ' ישראל לוסקי; א"ד), כביש 6 היווה גורם משפיע משמעותי על מחירי הנדל"ן במספר ישובים. למשל, ברצף השנים הסמוכות של לפני ואחרי חיבורם של הישובים קרית טבעון וגדרה לכביש 6 מחירי הדיור עלו בכ-25%, ובסך הכל עליית המחירים הממוצעת בישובים שנבדקו היתה כ-16%.

פרויקט דונה בחריש, הדמיה: רן צרפתי פרויקט דונה בחריש | הדמיה: רן צרפתי פרויקט דונה בחריש, הדמיה: רן צרפתי

גמישות בזמן האכלוס ותנאים מיוחדים

בתוך כך, מחירי הדירות החדשות בחריש עדיין נחשבים מאוד אטרקטיביים עבור זוגות צעירים ומשפחות עם ילדים. "אנחנו מתאימים את תמהיל הדירות כך שיתאים לצרכים השונים של זוגות צעירים ושל משפחות עם ילדים", אומר סבן. "גם העובדה שאנו בונים פרויקטים רבים בחריש בשלושה שלבים שונים, מאפשרת לנו להציע לרוכשים החדשים גמישות בזמני האכלוס – החל באכלוס מידי ועד לאכלוס בעוד כשנה וחצי. יתר על כן אנו מאפשרים גמישות מקסימלית במסלולי מימון שונים, כך שהדיירים שלנו יכולים לשלם רק 20% מערך הדירה בזמן החוזה ואת היתרה להשלים רק באכלוס. ליתרון זה יש משמעות כלכלית אדירה כלפי הרוכשים אשר פעמים רבות נאלצים לגור בשכירות בעת ההמתנה לדירה שרכשו, במקביל ללקיחת המשכנתא לצורך מימון רכישת הדירה. בפרט כשלוקחים בחשבון שאנו מעניקים הטבה זו ללא ריבית וללא הצמדה".

דירה לדוגמה בפרויקט דונה בחריש, הדמיה: רן צרפתי דירה לדוגמה בפרויקט דונה בחריש | הדמיה: רן צרפתי דירה לדוגמה בפרויקט דונה בחריש, הדמיה: רן צרפתי

 

בנוגע למחירן האטרקטיבי של הדירות מפרט סבן: "בפרויקטים של דונה בחריש מוצעת דירת 4 חדרים בגודל 100 מ"ר עם 11 מ"ר מרפסת ב־1.1 מיליון שקלים, דירת גן 4 חדרים 100 מ"ר עם 100 מ"ר גן ב־1.32 מיליון שקלים, דירת 5 חדרים 120 מ"ר עם 11 מ"ר מרפסת החל ב־1.28 מיליון שקלים ודירת פנטהאוז 5 חדרים בגודל 130 מ"ר בנוי עם 67 מ"ר מרפסת בקומה שישית ב־1.65 מיליון שקלים. בכל הדירות מפרט עשיר במיוחד ולאחרונה השקנו את מבצע 'הבית המושלם של דונה בחריש', אשר מציע מכלול של תנאים מיוחדים שלא קיימים באף מקום אחר, הכולל מטבח איכותי משודרג ומערכת מיזוג מיני מרכזית לכל הבית במתנה. עיצוב הדירה לדוגמה הסתיים זה עתה והמתעניינים יכולים לבוא ולהתרשם מהדירות וההטבות".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות