אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכספים תאשר עוד 65 מיליון שקל לשירותי דת צילום: אלכס קולומויסקי

ועדת הכספים תאשר עוד 65 מיליון שקל לשירותי דת

בין המטרות: תמיכה בקבר הרשב"י, ייעוץ ליהודים בגולה, יועצים חיצוניים, וגם קבורה אזרחית

23.07.2018, 14:31 | צבי זרחיה

ועדת הכספים צפויה לאשר מחר למשרד לשירותי דת תוספת תקציבית של 65.5 מיליון שקל, ועוד 7.7 מיליון שקל בהרשאה להתחייב. הכסף מיועד לצרכים מנהליים של המשרד, וגם למועצות דתיות, לרבנות הראשית ולבתי הדין רבניים. התוספת מגיעה שבועות ספורים בלבד אחרי שוועדת הכספים אישרה תקציבים של יותר ממיליארד שקל למוסדות דת וחינוך הקשורים למפלגות הדתיות.

 , צילום: אלכס קולומויסקי   צילום: אלכס קולומויסקי  , צילום: אלכס קולומויסקי

לפי פניית הממונה על התקציבים באוצר שאול מרידור, התוספת הגדולה ביותר מיועדת לתמיכה בשירותי דת: 29.2 מיליון שקל. היא מיועדת בין השאר למרכז למקומות קדושים ולהילולת קבר הרשב"י; לשכר חשבים מלווים למועצות דתיות בתהליכי הבראה; ולתמיכה ב"ייעוץ ליהודי הגולה". 10.5 מיליון שקל מיועדים לשירותי קבורה בבתי העלמין, בין היתר לבקבורה אזרחית.

תוספת של 18.4 מיליון שקל מיועדת לבתי הדין הרבניים, שיזכו גם ב־25 תקני כוח אדם נוספים. אלה מיועדים בין היתר למחשוב של בתי הדין.

12.28 מיליון שקל מיועדים להוצאות שוטפות של משרד הדתות ‑ בין היתר להעסקת יועצים חיצוניים. כמו כן, 6.2 מיליון שקל מיועדים למועצות הדתיות ו־1.8 מיליון שקל לרבנות הראשית.

בסבב הקודם של העברות תקציביות שהתקיים בוועדת הכספים לפני כמה שבועות אושרה העברת 465 מיליון שקל למטרות של יהדות התורה; 431 מיליון שקל למטרות של הבית היהודי; ו־208 מיליון שקל למטרות של ש"ס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות