אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית התשלומים PayU רכשה את זוז הישראלי בכ־80 מיליון דולר צילום: Credit: Benni Forman

פרסום ראשון

ענקית התשלומים PayU רכשה את זוז הישראלי בכ־80 מיליון דולר

ל"כלכליסט" נודע כי ענקית התשלומים החליטה לרכוש את הסטארט־אפ הישראלי לאחר שנת עבודה משותפת

23.07.2018, 07:24 | מאיר אורבך

חברת הסטארט־אפ הישראלית Zooz (זוז) נמכרה לענקית התשלומים PayU (פיי יו) בסכום הנאמד בכ־80 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

פיי יו היא חברת סליקה ותשלומים אירופית שמרכזה בהולנד הצומחת בשווקים מתפתחים כמו הודו, אסיה ואמריקה הלטינית.

בשיחה עם "כלכליסט" אומר אורן לוי, המנכ"ל ואחד ממייסדי זוז, כי שתי החברות עובדות ביחד כבר שנה וחצי. "פיי יו עשו רישוי של הטכנולוגיה שלנו לסליקת תשלומים בענן שרשמה הצלחה רבה ולפני מספר חודשים הציעו לנו השקעה ובתהליך הזה הם אמרו שבמקום להשקיע נרכוש את כל החברה בכדי שנהיה בלעדיים שלהם".

חברת הסטארט־אפ הישראלית Zooz, צילום: Credit: Benni Forman חברת הסטארט־אפ הישראלית Zooz | צילום: Credit: Benni Forman חברת הסטארט־אפ הישראלית Zooz, צילום: Credit: Benni Forman

לדברי לוי, הרכישה תצמיח את החברה. "אחד הדברים הברורים יהיה הגדלת מרכז הפיתוח בתל אביב. אני חושב שתוך שנה מהיום נוסיף לפחות 50 עובדים למרכז שלנו. עברנו רכבת הרים עם זוז ומצאנו לנו כיום בית מתאים לנו ולעובדים. אנחנו נהיה חברה חצי עצמאית. תהיה לנו גישה ללקוחות ענקים והטכנולוגיה שלנו תהיה הליבה של כל המערכות של פיי יו. 200 אלף סוחרים יעבדו דרכנו. לפני שמונה שנים כאשר הקמתי את החברה חלמתי להגיע לסקייל הגלובלי", אומר אורן לוי.

2.3 מיליארד לקוחות

זוז שיושבת במתחם LABS בתל אביב, הוקמה ב־2010 ומעסיקה כ־70 עובדים. היא גייסה עד היום 35 מיליון דולר בשלושה סבבים. בסבב האחרון שהיה בשנת 2017 גייסה החברה 24 מיליון דולר. את הסיבוב הובילה קרן הון הסיכון הגרמנית ישראלית טרגט והצטרפו אליו כל משקיעי החברה לרבות הקרן הסינית פנג, קרן ההלוואות הטכנולוגיות קראוס קפיטל, וקרן iAngels של מור אסיא ושלי הוד־מויאל. iAngles, הקרנות בלאמברג, 2B, לול, רודיום, כללטק, אקסיד, קאמפ וואן ונצ'רס והמשקיע אילון תירוש.

עסקת הרכישה מתקיימת לאחר שנה של שותפות מוצלחת בין שתי החברות, אשר סיפקה בפעם הראשונה ללקוחותיה של פיי יו דוגמת Gett ו־kiwi גישה לפוטנציאל של 2.3 מיליארד לקוחות חדשים בשווקים צומחים שבהם החברה פועלת. שילוב הכוחות בין שתי החברות ממנף את תשתית התשלומים של פיי יו והטכנולוגיה המתקדמת של זוז.

עובדי החברות ישולבו

כחלק מהעסקה לוי יחד עם המייסד המשותף וסמנכ"ל הטכנולוגיות רונן מורצקי, יהפכו לחלק מצוות ההנהגה העולמי של פיי יו וייתמקדו בפיתוח עסקי וטכנולוגי. צוות העובדים של זוז יהפכו גם הם חלק מהצוות של פיי יו.

לאחרונה השיקה זוז את פלטפורמת ניהול התשלומים החדשה שלה. מדובר במערכת מבוססת ענן שמאפשרת לעסקים להתחבר ולנהל מגוון ספקי סליקה ואמצעי תשלום דרך פלטפורמה מרכזית אחת. היא מיועדת לעזור לחברות בינלאומיות בניהול ואופטימיזציה של מערך התשלומים הגלובלי שלהן דרך פלטפורמה אחת.

זוז בוגרת תחרות הסטארט־אפים של "כלכליסט", החלה כמערכת לניהול תשלומים עבור אפליקציות סלולריות, שממליצה למשתמש על אמצעי תשלום בהתחשב בנתוני המיקום שלו או היסטוריית הרכישה שלו. בהמשך היא פיתחה מנוע שמספק לקמעונאי המלצה בזמן אמת על הסולק המתאים והזול ביותר עבורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות