אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון קסטיאל נשלח לארבע שנים ותשעה חודשי מאסר צילום: יריב כץ

אלון קסטיאל נשלח לארבע שנים ותשעה חודשי מאסר

קסטיאל הורשע בעבירות מין שביצע בכמה נשים. בהסדר הומר אישום שייחס לו אונס בניסיון אונס

23.07.2018, 09:30 | גלעד מורג, ynet

בית המשפט גזר הבוקר (יום ב') ארבע שנים ותשעה חודשי מאסר על אלון קסטיאל, איש הנדל"ן וחיי הלילה שהורשע בביצוע עבירות מין בכמה נשים. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט המחוזי בתל אביב לגזור עליו שמונה שנות מאסר. אחת המתלוננות נגדו, שרי גולן, הגיעה לבית המשפט, וגם אביו של קסטיאל וחברתו נכחו באולם.

קראו עוד בכלכליסט

בינואר הורשע קסטיאל לאחר הסדר טיעון בניסיון אונס, מעשה מגונה בכוח, מעשה מגונה ובהטרדה מינית. קודם לכן ניהלו הצדדים הליך גישור, שבעקבותיו אישר בית המשפט את ההסכם ביניהם. בהסדר הומר אישום שייחס לו אונס בסעיף ניסיון אונס. כמו כן נמחק ניסיון אונס אחד שיוחס לו בתחילה. הצדדים לא הגיעו להסכמה על עונש.

כשהחלה החקירה המשטרתית בעניינו, התלוננו נגד קסטיאל לא פחות מ-14 נשים וטענו שביצע בהן עבירות מין. בשלב ראשוני במשפט הוסר אחד מסעיפי האישום באונס, מכיוון שסנגוריו של קסטיאל, מיטל דנינו ורועי בלכר, הוכיחו כי חלה התיישנות בנוגע למקרה המדובר, מאחר שעברו 10 שנים מהמעשה שיוחס לו. לבסוף כאמור הורשע בעבירות מין בארבע נשים ולא במעשה אונס.

מתלוננת שלא הוכנסה לבסוף לכתב האישום תקפה את הסדר הטיעון וכתבה לאחר ההרשעה בפייסבוק: "הוא יורשע באלפית ממה שבאמת ביצע". עירד מרציאנו צייגר, אחת המתלוננות שלא נכנסה לכתב האישום, הגיעה לדיון שבו אושר ההסדר בינואר ונשאה שלט: "אלון קסטיאל אנס אותי". עם צאתו של קסטיאל מהדיון צעקה אז לעברו: "אתה לא רוצה להסתכל עליי בעיניים?".

אלון קסטיאל הבוקר בבית המשפט המחזוי בת"א, צילום: יריב כץ אלון קסטיאל הבוקר בבית המשפט המחזוי בת"א | צילום: יריב כץ אלון קסטיאל הבוקר בבית המשפט המחזוי בת"א, צילום: יריב כץ

בסופו של דבר הוזכרו שש נשים בכתב האישום כקורבנותיו, והוא הורשע בפגיעה בארבע נשים. אלו העבירות שבהן הורשע:

ניסיון אונס - קסטיאל תקף צעירה שהכיר היכרות חברית מוקדמת. היא פגשה אותו במועדון בבעלותו עם חברים והוא הציע לה להצטרף לחדר אחורי לשתות אלכוהול. היא נענתה. כשניסה לנשקה, אמרה לו שיש לה חבר ואז פגע בה מינית באופן חמור.

מעשה מגונה בכוח - קסטיאל הצטרף לחברותיה של צעירה. לאחר מכן השניים הלכו יחד בשכונת פלורנטין בתל אביב לקנות משקאות, הוא ניסה לנשקה והיא סירבה. בהמשך במועדון היא חשה ברע והתעלפה בשירותים. הוא נכנס איתה למונית לבית ובחדר העבודה הפשיט אותה וביצע בה מעשה מגונה. בבוקר ביצע עוד מעשה מיני מולה.

מעשה מגונה - הוא הסיע ב-4:00 בבוקר צעירה עם חברים ברכבו. כשיצאו להביא דבר מה, ניסה לנשקה. היא הבהירה שאינה מעוניינת אך הוא משך אותה אליו. כשניסתה לצאת מהרכב, אחז ברגלה ולא שחרר עד שהגיעו החברים.

הטרדה מינית - הניח יד במועדון על גופה של אישה שלא בהסכמתה. היא הדפה אותו, התרחקה ואז ניגשה שוב להתעמת איתו. הוא בתגובה שוב הניח יד על גופה שלא בהסכמתה.

בפרקליטות סבורים שההסדר ראוי, מאחר שלטעמם הוא מגדיר את האסור והמותר במסגרת חיי הלילה ומסמן קווים אדומים. את צמצום 14 התלונות במשטרה לארבע בלבד שנכללו לבסוף בהסדר, הסבירו בכך שהפרקליטות מגישה אישום רק כשסבורים שם שיש סיכוי סביר להרשעה. במקרים של מתלוננות שלא היה סיכוי סביר - לא הוגש אישום. בחלק קטן מן התלונות, לדעת הפרקליטות, לא הגיעו המעשים לכדי עבירה פלילית.

עו"ד רוני מודריק מפרקליטות מחוז תל אביב אמרה אחרי החתימה על ההסדר וההרשעה: "במסגרת השיקולים להסדר ערכנו הליך גישור בפני שופט שנחשף לכל חומר הראיות והביע את עמדתו. שקלנו את מצבן של חלק מהמתלוננות וקיבלנו את הסכמת ארבעתן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות