אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנימה ביוטק חתמה על הסכם שיוכל להניב לה מיליארד דולר צילום: שאטרסטוק

אנימה ביוטק חתמה על הסכם שיוכל להניב לה מיליארד דולר

חברת מדעי החיים הישראלית פיתחה פלטפורמה לשליטה בייצור חלבונים גורמי מחלה, שיכולה לסייע בפיתוח טיפולים לפיברוזיס, זיהומים ויראליים, סרטן ומחלות עצביות. ההסכם, שנחתם עם חברת לילי האמריקאית, יכלול פיתוח משותף של תרופות חדשות

23.07.2018, 15:58 | מאיר אורבך
חברת מדעי החיים אנימה ביוטק הכריזה היום (ב') על הסכם שיתוף פעולה עם חברת לילי האמריקאית, לשימוש בטכנולוגיה שלה לגילוי תרופות ששולטות בייצור חלבונים.

קראו עוד בכלכליסט

סטארט אפ ניישן פיינדר רוצה ללמוד עוד על Anima Biotech? מידע נרחב אודות החברה וחברות נוספות בתחום https://finder.startupnationcentral.org/company_page/anima-biotech

ההסכם הרב שנתי בין החברות בנוי כשיתוף פעולה בלעדי סביב מספר חלבוני מטרה שהגדירה לילי. אנימה תשתמש בטכנולוגיה שלה לגילוי מולקולות שפועלות כמעכבות ייצור של החלבונים האמורים ולילי תהייה אחראית לפיתוח הקליני ולמסחור של התרופות.

עסקת ביוטק משמעותית. אילוסטרציה עסקת ביוטק משמעותית. אילוסטרציה עסקת ביוטק משמעותית. אילוסטרציה

על פי תנאי העסקה, אנימה תקבל 30 מיליון דולר בסמוך לחתימת ההסכם ועוד 14 מיליון דולר לאורך תוכנית המחקר. בנוסף, אנימה תהיה זכאית לקבל עד 1.05 מיליארד דולר בהתאם לעמידה באבני דרך של פיתוח ומסחור התרופות וכן תהנה מאחוזים בודדים ממכירותיהן.

אנימה ביוטק פיתחה פלפורמה שמאפשרת שליטה בייצור של חלבונים גורמי מחלה. היא משלבת גישה ביולוגית חדשה עם תוכנת ענן ייחודית לעיבודי תמונה בסביבת ביג דאטה ומגובה ברשת שיתופי פעולה עם 17 גופים אקדמיים מובילים. האסטרטגיה העסקית של החברה מכוונת ליצירת שותפויות עם חברות תרופות וקידום עצמי של תרופות למספר הולך וגדל של מחלות וביניהן פיברוזיס, זיהומים ויראליים, סרטן ומחלות של מערכת העצבים.

״אנחנו נלהבים לשתף פעולה עם חברת לילי בגילוי תרופות חדשות לכמה מהמחלות החשובות בעולם", מסר יוחי סלונים, מנכ"ל ומייסד אנימה ביוטק. "תרופות פועלות על ידי הצמדות לחלבונים גורמי מחלה כדי לשנות את פעילותם הכימית. אולם ברוב החלבונים אין אפשרות להצמדות כזו וכתוצאה מכך מחלות רבות נותרו חשוכות מרפא. הטכנולוגייה הייחודית של אנימה מאפשרת אסטרטגיה חדשה לגילוי תרופות למחלות שבהן מעורבים חלבונים כאלה. במקום לנסות לטפל בהם לאחר שכבר נוצרו, אנחנו מגלים מולקולות שפועלות בשלב מוקדם יותר, באמצעות שליטה בייצור של אותם חלבונים בתאים. זו גישה פורצת דרך שיכולה להוביל לתרופות חדשות במגוון רחב של מחלות״. 

החברה נוסדה ב-2005 בידי סלונים וזאב סמילנסקי, שמכהן כמדען הראשי שלה. בגוף המייעץ של אנימה ביוטק מכהנת בין היתר כלת פרס נובל עדה יונת. ב-2010 אף שקלה החברה הנפקה בבורסה בישראל, שלא יצאה לפועל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות