אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגרשי מכוניות הפרו את חוק הגנת הצרכן ונקנסו ב-776 אלף שקל צילום: אוראל כהן

מגרשי מכוניות הפרו את חוק הגנת הצרכן ונקנסו ב-776 אלף שקל

מתוך 53 מגרשי רכב שונים שנבדקו, מחצית מהמגרשים לא הציגו את מחירי הרכבים כנדרש. בין המפרים הכבדים - גופים מוכרים, בהם אלבר, קל אוטו, קרסו ועוד

23.07.2018, 17:01 | תומר הדר

קנסות בגובה כ-776 אלף שקל הוטלו על שורה של מגרשים לסחר ברכב במסגרת מבצע של הרשות להגנת הצרכן. במסגרת המבצע, שהחל עוד בשנת 2017, בדקו נציגי הרשות להגנת הצרכן 57 מגרשי רכב שונים, חלקם של גופים גדולים ומוכרים העוסקים בסחר ברכב. על פי ממצאי הרשות להגנת הצרכן, 53% מן המגרשים לא הציגו כנדרש את מחירי הרכבים. לפי נתוני הרשות להגנת הצרכן - בין המפרים ה"כבדים" ביותר נמצאים גופים מוכרים בתחום סחר הרכב.

כך, במגרש מכירה של קל אוטו התגלו שש הפרות, בגינן נקנסה החברה ב 105,600 שקל. באלבר התגלו שמונה הפרות שהביאו לקנס בגובה 88 אלף שקל. בקבוצת קרסו יבואנית רנו וניסאן התגלו ארבע הטבות, בגינן הוטל קנס בגובה 70,400 שקל. אוטו סנטר, רשת הטרייד אין נקנסה בסכום זהה בגין ארבע הפרות כמו גם מגרשי המכירה של קבוצת שלמה וחברת הליסינג וההשכרה בלו סקאיי. באלדן התגלו ארבע הפרות, בגינן נקנסה החברה ב-44 אלף שקל ובטרייד אין של קבוצת לובינסקי התגלתה הפרה אחת שגזרה קנס של 36 אלף שקל.

מגרש מכוניות, צילום: אוראל כהן מגרש מכוניות | צילום: אוראל כהן מגרש מכוניות, צילום: אוראל כהן

לדברי ענת בן עזרא דוקן, סמנכ"ל אסדרה (רגולציה - ק.כ) ומנהל ומ"מ ראש אגף חקירות ומודיעין: "מחיר הנכס הוא מידע מהותי שבית העסק נדרש לגלות ולהציג בפני הצרכן טרם המכירה. הצגת המחיר באופן בולט, ללא צורך בפנייה למוכרן, מאפשרת לצרכן לבצע השוואת מחירים בין משווקים שונים ובין מוצרים שונים. עסקאות לרכישת רכבים הינן עסקאות בעלות של עשרות אלפי שקל ואף יותר והמחיר הינו מרכיב משמעותי בקבלת ההחלטה של הצרכן בדבר ביצוע העסקה, ולכן אי הצגת המחיר פוגעת ביכולת האמיתית של הצרכן לבצע החלטה מושכלת. הרשות תמשיך לפקוד את השטח ולפעול ביד קשה נגד כל בית עסק המפר את החוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
כל הכבוד לרשות
לא מבין את רוב התגובות כאן. חובה להציג מחיר נועדה לאפשר לי להסתובב במגרש בקצב שלי ולהשוות בין מכוניות ומגרשים.ללא צורך לפנות למוכר שלמד את כל התרגילים הפסיכולוגיים כדי לדחוף לי משהו גם אם הוא לא מתאים לי. יש אנשים שיפנו למוכר וזה בסדר ואני מעדיף שלא, ולעשות את החישובים שלי בשקט. לעניןן גובה הקנס אני חושב שזה מרתיע ביחס להפרה. זאת פעם ראשונה ולכן לא צריך להרוג את העסק. סוף סוף קמה רשות עם שיניים. כל הכבוד.
צרכן נבון  |  24.07.18
לכל התגובות