אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטוריון פאפא ג'ונס מונע מפאפא ג'ון להשתלט על רשת הפיצות צילום: גטי

דירקטוריון פאפא ג'ונס מונע מפאפא ג'ון להשתלט על רשת הפיצות

מועצת המנהלים של החברה אישרה מנגנון מיוחד נגד השתלטות המכונה "מנגנון גלולות הרעל"; מטרתו למנוע מהמנכ"ל שהודח לאחרונה לאסוף מניות בשוק ובכך להגדיל את החזקתו

23.07.2018, 18:10 | שירות כלכליסט

לטלגרם של שוק ההון בכלכליסט לחץ כאן

דירקטוריון חברת הפיצות האמריקאית פאפא ג'ונס עשה צעד יוצא דופן כדי למנוע ממייסד הרשת, ג'ון שנאטר (Schnatter), את האפשרות להשתלט על החברה.

קראו עוד בכלכליסט

מועצת המנהלים של פאפא אישרה היום (ב') מנגנון מיוחד נגד השתלטות עוינת המוכנה מנגנון "גלולות  הרעל". מטרת המנגון היא למנוע מהמנכ"ל שהודח לאחרונה לאסוף מניות בשוק ובכך להגדיל את החזקתו בחברה שעומדת היום על כ-30%. 

דירקטוריון פאפא קבע שמנגנון "גלולת הרעל" יופעל ברגע שהמייסד ירצה להגדיל את אחזקתו מעבר להחזקה הקיימת, וכשמשקיע חיצוני אחר ינסה לרוכש מעל ל-15% מהון המניות של החברה. במקרה כזה, לפי המנגון, תפועל באופן אוטומטי הנפקת זכויות לבעלי השליטה הקיימים, דבר שידלל באופן ניכר את חבילת המניות שנרכשו.

ג ג'ון שנאטר | צילום: גטי ג

המאבק בין מייסד הרשת לבין דירקטוריון החברה החל לאחר שבתחילת החודש נאלץ האחרון להדיח את שנאטר מתפקיד המנכ"ל אחרי שנתפס אומר הערה גזענית במהלך שיחת ועידה שקיים בחודש מאי.

"המאבק המתמשך בין דירקטוריון פאפא ג'ונס ומייסד החברה מעמיד את החברה במצב מסוכן", אמר האנליסט כריס או'קול. לדבריו, "המאבק מאיים לא רק על המכירות העתידיות של החברה, אלא גם על מחויבותיה לעובדים, לזכיינים ולמותג".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות