אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כאוס בהתאחדות הכדורגל. לא ידוע מתי יתקיימו הבחירות ליו"ר צילום: ראובן שוורץ

כאוס בהתאחדות הכדורגל. לא ידוע מתי יתקיימו הבחירות ליו"ר

הבחירות לתפקיד יו"ר ההתאחדות שהיו אמורות להתקיים ב-30 ביולי, נדחו על ידי בית הדין העליון בחודשיים. כמו כן תדון ההנהלה במינוי יו״ר ועדת כשירות חדש לאחר שהשופטת בדימוס אסתר דודקביץ׳ ביקשה לסיים את תפקידה

24.07.2018, 11:00 | שירות כלכליסט ו-ynet
כאוס בהתאחדות לכדורגל. אתמול נודע כי הבחירות לתפקיד יו"ר ההתאחדות שהיו אמורות להתקיים ב-30 ביולי, נדחו על ידי בית הדין העליון בחודשיים.

בפסק הדין מותח אב בית הדין, פרופ' מיגל דויטש, ביקורת קשה על המועד החדש שקבעה האסיפה הכללית של ההתאחדות לגבי הגשת המועמדות לתפקיד היו"ר. "ההחלטה הנדונה של האסיפה הכללית והיישום שלה על ידי הנהלת ההתאחדות הם פסולים ובלתי תקינים", כתב דויטש.

"הקביעה כי המועד האחרון להגשת מועמדויות יהיה ה-23.7.18 כשישה ימים בלבד לפני הבחירות עצמן, נוגדת בעליל את תקנון היסוד אשר דורש כי מועמדויות תוגשנה לא יאוחר מ-60 ימים (ההדגשה במקור) טרם המועד שנקבע לבחירות".

שינו זוארץ, צילום: ראובן שוורץ שינו זוארץ | צילום: ראובן שוורץ שינו זוארץ, צילום: ראובן שוורץ

יש לציין החודש האסיפה הכללית של ההתאחדות לכדורגל אישרה פה אחד הצעה לתיקון סעיף המינוי לכהונה של יו"ר ההתאחדות לכדורגל שבמסגרתו סעיף הזיקה יבוטל, מה שסלל כביכול את דרכו של שינו זוארץ להתמנות כבר בסוף החודש לתפקיד יו"ר ההתאחדות.

משמעות דחיית הבחירות היא שלא ניתן יהיה לקבל החלטות מהותית בתקופה הקרובה, בין השאר מינוי מאמן חדש לנבחרת הבוגרת של ישראל, סמוך מאוד למשחק מול אלבניה בליגת האומות של אופ”א. על אף ההחלטה, המועמד המוביל לתפקיד, שינו זוארץ, בטוח בבחירתו.

חברי בית הדין ציינו בהחלטה: "בנסיבות שנוצרו, קיום הבחירות במועד זה אינו תקין ונוגד את תקנון היסוד, לפיו המועמדות של יו"ר ההנהלה תוגש לפחות 60 ימים לפני ישיבת האסיפה הכללית שבה נבחרת ההנהלה".

הדיינים ציינו במפורש כי מדובר בסיטואציה מיוחדת, בה הם חייבים לנקוט עמדה אקטיבית ולא רק לחוות את דעתם או להמליץ: "אין על בית הדין להסתפק בהצהרה בלבד (אף כי יש להניח שתכובד), אלא עליו להורות באופן אופרטיבי על דחיית מועד הבחירות. המשמעות היא קיום הליך בחירות חדש, אשר יתנהל על פי הכללים החדשים בחוקת היסוד".

מי שהגיש את הערעור וגרם לדחייה הוא איש העסקים ערן פרלמן, שהיה מועמד לתפקיד יו”ר ההתאחדות ונפסל מהבחירות בגלל שלא עמד בתקן הקולות. פרלמן, איש העסקים, הגיש מועמדות רגע לפני תום המועד ביחד עם חבר הנהלת ההתאחדות, שמעון מימון.

בעקבות עתירת ערן פרלמן, בית הדין העליון של ההתאחדות החליט לדחות את הבחירות בנימוק שהתקנון מחייב מרחק של 60 יום ממועד הגשת המועמדות.

ההתאחדות לכדורגל הודיעה "היום: בעקבות החלטת בית הדין העליון אתמול, תתכנס ביום חמישי הנהלת ההתאחדות כדי לקבוע בהתאם להנחיות בית הדין מועד חדש להגשת מועמדות לתפקיד יו״ר ההתאחדות ולבחירות להנהלה. כמו כן תדון ההנהלה במינוי יו״ר ועדת כשירות חדש/ה לאחר שהשופטת בדימוס אסתר דודקביץ׳ ביקשה לסיים את תפקידה. האסיפה הכללית השנתית תתקיים במועדה (30.7) בהתאחדות לכדורגל, ללא סעיף בחירות להנהלה ולוועדת ביקורת, זאת בהתאם להחלטת בית הדין העליון".

הוועדה, בראשותם של השופטים בדימוס אסתר דודקביץ’, עו”ד אלון רום ורו”ח אמיר חייק, בחנה את מעורבותו של זוארץ במכבי פתח תקווה כנותן חסות ובעל תפקיד וגם את מעורבותו בהפועל מרמורק ובבית”ר ירושלים, כאשר לאחר הבדיקה הוחלט כי זוארץ נמצא בניגוד עניינים ולא יוכל להיבחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות