אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל רשת לעובדי חדשות עשר: "אתם יכולים להפוך למהדורה הנצפית בישראל" צילום: ימאי יחיאל

מנכ"ל רשת לעובדי חדשות עשר: "אתם יכולים להפוך למהדורה הנצפית בישראל"

לקראת ההכרעה על המיזוג, נועד אתמול אבי צבי עם ועד עובדי ערוץ עשר ועם נציגי חברת חדשות עשר ואמר להם כי בכוונת בעלי השליטה להשקיע רבות בחברת החדשות במטרה להציב אותה בקדמת הערוץ הממוזג ומפת הטלוויזיה בכלל

24.07.2018, 13:44 | יואב סטולר

מנכ"ל רשת, אבי צבי, נפגש אתמול (ב') עם ועד עובדי ערוץ עשר ועם נציגי חברת חדשות עשר במערכת בגבעתיים לבקשתם. העובדים ביקשו לקבל תשובות ברורות מה צפוי לקרות מבחינת צבי, שיעמוד בראש הערוץ הממוזג אם וכאשר יאושר על ידי הממונה על ההגבליים העסקיים.

קראו עוד בכלכליסט

בשיחה הביע צבי אמון ניכר בחברת החדשות של הערוץ ואף אמר כי הוא מאמין ביכולתה לגבור על זו חברת החדשות (לשעבר חדשות 2) בקרב על המהדורה המרכזית – ולהפוך למהדורה הנצפת ביותר בישראל לאחר המיזוג. דברים אלה השמיע צבי על רקע ההנחות כי בעקבות המיזוג תשתנה משמעותית מפת הטלוויזיה פעם נוספת, כך של חדשות עשר על כלל רצועותיה ובדגש על המהדורה המרכזית תהיה דחיפה ניכרת בעזרת תוכניות הפריים טיים של רשת. על פי המודל הזה תוכניות הריאליטי, הדרמה והדוקו שמציעה רשת יתנו את הבמה למהדורת החדשות של עשר וימשכו אליה צופים, וכך הפער בין המהדורות שליווה את התחום מזה שנים יצטמצם.

מימין: יוסי ורשבסקי מנכ"ל ערוץ עשר ואבי צבי מנכ"ל רשת, צילומים: אלדד רפאלי, ינאי יחיאל מימין: יוסי ורשבסקי מנכ"ל ערוץ עשר ואבי צבי מנכ"ל רשת | צילומים: אלדד רפאלי, ינאי יחיאל מימין: יוסי ורשבסקי מנכ"ל ערוץ עשר ואבי צבי מנכ"ל רשת, צילומים: אלדד רפאלי, ינאי יחיאל

צבי ליווה את דברים אלו בהצהרות על נכונותו שלו ושל בעלי השליטה להשקיע רבות בחברת החדשות במטרה להציב אותה בקדמת הערוץ הממוזג ומפת הטלוויזיה כולה. השקעות שיכוונו כלל הנראה אל מערכות החדשות, הטאלנטים, המוצר החזותי והאולפן שבפני עצמו יהווה סוגיה מהותית בזמן הקרוב. זאת בעוד שחברת JCS המחזיקה בבניין שידורי החדשות בירושלים החליטה לסגור פעילותה בתחום, ובחברת החדשות רואים בכך גם הזדמנות יחד עם ההשקעות של צבי ליצור מערכת ואולפנים חדישים שיתאימו ליעד – מהדורת החדשות המובילה והנצפית בישראל.

סוגיה נוספת הקשורה בנדל"ן ושתדרש לה השקעה כבירה היא בנוגע להקמת מערכת ממוזגת או מוקד פעילות מרכזי, וגם כאן הביע צבי נכונות להשקעה בפני העובדים אבל נמנע מלפרט. כיום מערכת עשר נמצאת בדרך השלום בגבעתיים בעוד שמערכת רשת נצבת ברחוב הברזל ברמת החייל בתל אביב ושידורי החדשות נעשים ממגדלי JCS בבירה בהתאם לחוק שידור החדשות.

מבחינתם של אנשי חדשות עשר, שנהנים מחסינות גדולה יותר מאשר עובדי הערוץ עצמו בהקשר המיזוג, חשובה שאלת החופש העיתונאי שישמר להם ביום שאחרי. צבי התחייב לשמר את החופש העיתונאי בחדשות עשר כפי שהיה עד היום.

בעניין המשך דרכן של רצועות השידור של חדשות עשר ושאינן המהדורה ב-20:00 בערב כמו גם בשאלת הפיטורים נמנע מנכ"ל רשת מלהשיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות