אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדליסט המקלדת: נבחנת הגדרת משחקי וידאו כספורט אולימפי צילום: PlayStation

מדליסט המקלדת: נבחנת הגדרת משחקי וידאו כספורט אולימפי

אנשי הוועד ייפגשו השבוע עם נציגי קבוצות ספורט אלקטרוני, חברות משחקים, מומחים ואנשי תקשורת, במטרה לבנות שיתופי פעולה חדשים. ואולם, היעדר ארגון גג לענפי הגיימינג השונים יקשה על שילוב הענף במשחקים האולימפיים

24.07.2018, 17:22 | שירות כלכליסט

האם הספורט האלקטרוני המקצועי נמצא בדרכו לאולימפיאדה? נציגי הוועד האולימפי הבינלאומי ייפגשו ביום ו' הקרוב עם 150 נציגים של מתעשיית הגיימינג במוזיאון האולימפי בלוזאן, שוויץ.

קראו עוד בכלכליסט

מטרת המפגש היא לבחון את הפיכתם של משחקי וידאו לספורט אולימפי; בין נציגי ענף הגיימינג שיגיעו למפגש נמנים גיימרים וקבוצות שחקנים מובילים, חברות משחקים ואנשי תקשורת. לנציגי הוועד האולימפי יתלוו נציגי חברות מסחריות וגופי תקשורת.

האם גם ספורט אלקטרוני יכול להיות ענף אולימפי?, צילום: PlayStation האם גם ספורט אלקטרוני יכול להיות ענף אולימפי? | צילום: PlayStation האם גם ספורט אלקטרוני יכול להיות ענף אולימפי?, צילום: PlayStation

נוסף על עניין צירופן של תחרויות גיימינג למשחקים האולימפיים, יעמדו על הפרק גם מציאת "מכנים משותפים עם פוטנציאל לשיתוף פעולה", כך על פי הודעת הוועד האולימפי.

עם זאת, ההודעה מדגישה כי כיום "לא קיים ארגון שמייצג את ענף הגיימינג וגם את הערכים, החוקים והכללים האולימפיים". מסיבה זו הוועד האולימפי "לא רואה בצירוף תחרויות גיימינג למשחקים האולימפיים מטרה מיידית".

הוועד האולימפי מתכוון להקים צוות עבודה משותף עם נציגי תעשיית הגיימינג כדי לבדוק אפשרויות לשיתוף פעולה. לאחר שיוקם, חברי הצוות יוזמנו להשתתף בפורום של הוועד האולימפי הבינלאומי שייערך בבואנוס איירס באוקטובר. המשחקים האולימפיים הקרובים ביותר שבהם עשויים להיכלל תחרויות גיימינג הם כנראה אלו שייערכו ב-2024 בפריז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות