אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצחק תשובה פרסם הצעה לרכישת מניות קבוצת דלק ב-182.5 מיליון שקל צילום: עמית שעל

יצחק תשובה פרסם הצעה לרכישת מניות קבוצת דלק ב-182.5 מיליון שקל

המחיר המוצע גבוה ב-4% משווי המניה בשוק בנעילה של יום שני; מזרחי טפחות מרכז עבור תשובה את ההצעה, שתמומן באמצעות לקיחת אשראי - המניות הנרכשות ישמשו בטוחה על ההלוואה

24.07.2018, 17:46 | חזי שטרנליכט

יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק, הגיש היום (ג') הצעת רכש למניות הקבוצה. תשובה המחזיק ב-60.5% מהון המניות של דלק מבקש לרכוש עוד 350.9 אלף מניות בסכום כולל של כ-182.5 מיליון שקל - מדובר בנתח של 2.93% מהון המניות של דלק. ההצעה לרכישת המניות מעניקה פרמיה של קרוב ל-4% ביחס למחיר המניה בשער הסגירה אתמול  (ב').  

קראו עוד בכלכליסט

לא מדובר בהצעת רכש לפי חוקי וכללי רשות ניירות ערך, אלא בהצעה שאינה מותנית באישור וברישיון. מי שמרכז את הההצעה הוא בנק מזרחי טפחות - תשובה התקשר עם גורם מממן עבור התשלום על רכישת המניות - ותשובה משעבר עבור הגורם המממן כבטוחה את המניות שירכוש במסגרת ההצעה. כך עולה ממסמך שפרסמה קבוצת דלק על ההצעה.

מניות קבוצת דלק הגיבו לדיווח בעלייה של 3.8%, שמשמעותה תוספת של של 197 מיליון שקל לשווי השוק של דלק (ל-6.19 מיליארד שקל) - יותר מהסכום שאותו מתכווון להשקיע תשובה ברכישת המניות.

בקבוצת דלק ציינו כי בנטרול זכויות המיעוט, ההון העצמי של הקבוצה עמד על 4.65 מיליארד שקל, כלומר 388.28 שקל למניה. מחיר ההצעה של תשובה עומד על 520 שקל למניה. ההצעה תהיה בתוקף עד ל-7 באוגוסט.

במקביל להחזקותיו בקבוצת דלק הציבורית, מקדם בימים אלה תשובה, באמצעות אלעד גרופ - זרוע הנדל"ן הפרטית שלו בצפון אמריקה - גיוס אג"ח באלעד קנדה. החברה מבקשת לגייס מהמשקיעים 260 מיליון שקל (95 מיליון דולר קנדי) לפי דירוג -A של מעלות.

אם אכן יצליח תשובה לשכנע את המוסדיים ואלה יקחו חלק בגיוס של אלעד קנדה, יהיה זה תחילתו של סיבוב שני לפעילות הנדל"ן הקנדית של תשובה - לאחר שהקודם הסתיים במחיקת המניות מהמסחר ופדיון מוקדם של האג"ח.  

יצחק תשובה , צילום: עמית שעל יצחק תשובה | צילום: עמית שעל יצחק תשובה , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות