אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר שנים של יובש: שני מלונות חדשים יוקמו בים המלח צילום: shutterstock

לאחר שנים של יובש: שני מלונות חדשים יוקמו בים המלח

המלונות יוקמו בעין בוקק על ידי חברת אלעד מלונות שזכתה במרכז, ויכללו כ-400 חדרים; החברה תשלם עבור כל מגרש כ-9 מיליון שקל

24.07.2018, 18:03 | תומר הדר
לאחר שנים של יובש, תרתי משמע, שני מלונות חדשים ייבנו בים המלח: משרד התיירות ורשות מקרקעי ישראל הודיעו היום (ג') על זכיית חברת אלעד מלונות במכרז להקמת המלונות בעין בוקק.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הזוכה תשלם עבור כל מגרש כ-2.4 מיליון שקל על הקרקע ועוד הוצאות פיתוח 6.7 מיליון שקל. הכסף יועבר לתוכנית הפיתוח, שתנוהל על ידי החברה הממשלתית להגנות ים המלח (חל"י), שהיא זרוע הביצוע של משרד התיירות. גודל המגרש הגדול הוא 24 דונם וגודל המגרש הקטן הוא כ-20 דונם והם נמצאים בצמוד למלון ישרוטל ים המלח. המלונות החדשים יכללו כ-400 חדרים. 

המכרז עצמו יועד רק ליזמים שקיבלו המלצה ממשרד התיירות. כמו כן הוא כלל תנאים ייחודיים: מחיר הקרקע היה קבוע וידוע מראש והתחרות היתה על גובה הוצאות הפיתוח. שני המגרשים הם חלק מתוכנית מאושרת הכוללת מרכז מסחרי ומרכז כנסים אזורי.

שיווק המגרשים התאפשר לאחר שנים רבות בהן לא הוקמו בתי מלון חדשים באזור. לדברי שר התיירות, יריב לוין, "אנו ממשיכים במהפכת התיירות בים המלח ובמינופו כיעד תיירות אטרקטיבי וחדיש. לאור הגידול המשמעותי במספר התיירים המגיעים לישראל, אני מברך על תחילת תהליך בניית מאות חדרים חדשים בים המלח לראשונה מזה שנים. יחד עם הטיילת שכבר הושקה, אנו עתידים לראות שטחי מסחר ובילוי, ובעיקר תנופה במספר חדרי המלון שיתרמו לתעסוקה ולכלכלה באזור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות