אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצבת העובדים של דויטשה בנק - הנמוכה ביותר מאז 2010 צילום: בלומברג

מצבת העובדים של דויטשה בנק - הנמוכה ביותר מאז 2010

2,100 עובדים פוטרו מהבנק מתחילת השנה - עוד 2,500 יפוטרו במחצית השנה הקרובה. דויטשה בנק סיימה את הרבעון השני עם רווח של 401 מיליון יורו, מהותית מעל תחזיות האנליסטים

25.07.2018, 09:10 | שירות כלכליסט

לפני שבועיים פרסם דויטשה בנק את התחזית המפתיעה שלו לקראת דוחות הרבעון השני - והיום מגיע הדוח הסופי עם התוצאות המקווות.

הבנק הגדול בגרמניה סיים את הרבעון עם רווח של 401 מיליון יורו, ירידה של 14% בהשוואה לרבעון המקביל - בדומה לתחזית האמורה שעמדה על סביבת 400 מיליון יורו ומהותית מעל ציפיות האנליסטים שעמדו על 321 מיליון יורו בלבד. הרווח לפני מס ירד ב-13% והסתכם ב-711 מיליון יורו.  

קראו עוד בכלכליסט

דויטשה בנק סיים את הרבעון השני עם רווח של 401 מיליון יורו, ירידה של 14% בהשוואה לרבעון המקביל - בדומה לתחזית האמורה שעמדה על סביבת 400 מיליון יורו ומהותית מעל ציפיות האנליסטים שעמדו על 321 מיליון יורו בלבד. הרווח לפני מס ירד ב-13% והסתכם ב-711 מיליון יורו.

הכנסות הבנק הסתכמו ב-6.6 מיליארד יורו, ללא שינוי מהותי בהשוואה לרבעון המקביל. בסיכום המחצית רשם הבנק ירידה של 3% בהכנסות ל-13.6 מיליארד יורו.

הבנק הגדול בגרמניה כבר דיווח כאמור לפני שבועיים על התוצאה הצפויה, שכן לפי החוק הגרמני חברה ציבורית מחוייבת לתת הודעה מראש במקרה שהתוצאות בדוח שיתפרסם בקרוב חורגות מהותית מתחזיות השוק.

דויטשה בנק מעסיק נכון לתום הרבעון השני 95,429 עובדים, הרמה הנמוכה ביותר מאז 2010, לאחר ש-2,100 עובדים פוטרו מתחילת השנה. הבנק מדגיש עם זאת בדוח שלו כי הוא מחוייב להמשיך בצמצום כוח האדם שלו ומציב יעד של 93,000 עובדים עד לסוף 2018 - המשמעות היא שבחצי השנה הקרובה עוד 2,500 עובדים יאבדו את מקום עבודתם. היעד לסוף שנת 2019 עומד על פחות מ-90 אלף עובדים.

מנכ"ל כריסטיאן זיווינג (Christian Sewing) אמר לאחר הדוחות כי התוצאות משקפות את השינוי החיובי שעובר על הבנק. "ברבעון השני האצנו משמעותית את ההתחדשות של הבנק והוכחנו את חוסנו של העסק הגלובאלי שלנו. גלובאלי שלנו. אנו מבצעים שינויים חשובים בפעילות הליבה שלנו, כפי שהתחייבנו, אנו מתקדמים בכיוון הנכון וגם האיכות של המאזן שלנו חזקה". 

כריסטיאן זיווינג מונה לתפקיד בחודש אפריל במקום ג'ון קריאן, כך שמדובר אמנם בדוח הרבעוני הראשון של המנכ"ל החדש אך חלק מהותי בשינויים האמורים תוכננו על ידי קודמו בתפקיד. קריאן הבריטי, שפוטר שנתיים לפני תום החוזה שלו, לא הצליח להוציא את דויטשה בנק מהצרות שבהן הוא שקוע בעשור האחרון, מאז המשבר הפיננסי של 2008. כיום מוביל הבנק תוכנית התייעלות חריפה הכוללת צמצום של אלפי עובדים, בעיקר מחוץ לגרמניה.

 

כריסטיאן זיווינג מנכ"ל דויטשה בנק , צילום: בלומברג כריסטיאן זיווינג מנכ"ל דויטשה בנק | צילום: בלומברג כריסטיאן זיווינג מנכ"ל דויטשה בנק , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות