אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין מבקש להחליף את יו"ר שופרסל ישראל ברמן צילום: אוראל כהן, עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

אלשטיין מבקש להחליף את יו"ר שופרסל ישראל ברמן

הרקע למהלך שנחשף בכלכליסט: המאבקים בין דסק"ש שבשליטת אלשטיין להנהלת החברה בצל מעבר שופרסל למעמד של חברה ללא גרעין שליטה; הדירקטוריון יתכנס מחר לבקשת דסק"ש

25.07.2018, 12:46 | גולן חזני

איש העסקים אדוארדו אלשטיין מבקש להחליף את ישראל ברמן, יו"ר שופרסל. דסק"ש שבשליטת אלשטיין, ובעלת השליטה ברשת הסופרמרקטים, כינסה למחר ישיבת דירקטוריון ובה היא צפויה לבקש למנות דירקטור אחר מבין הדירקטורים הקיימים כיו"ר במקומו של ברמן.

קראו עוד בכלכליסט

ברמן מונה על ידי דסק"ש ואלשטיין לתפקיד יו"ר לפני כשנתיים, וקיבל את שכרו מדסק"ש עד תחילת 2018. באחרונה אירעו מספר עימותים בינו לבין דסק"ש כשברקע העימות האחרון שנחשף ב"כלכליסט" הבוקר בין הנהלת שופרסל בראשות איציק אברכהן לבין דסק"ש.

השליטה בשופרסל הוחזקה ע"י דסק"ש (50%) עד שלפני כחודש מכרה דסק"ש 16.5 דולר ממניות שופרסל וירדה לאחזקה של 33.4% בחברה, מה שהביא לאיבוד השליטה, ובמקביל מאפשר לדסק"ש לרשום רווח הון של 1.3 מיליארד שקל.

משמאל אדוארדו אלשטיין ו יו"ר שופרסל ישראל ברמן, צילום: אוראל כהן, עמית שעל משמאל אדוארדו אלשטיין ו יו"ר שופרסל ישראל ברמן | צילום: אוראל כהן, עמית שעל משמאל אדוארדו אלשטיין ו יו"ר שופרסל ישראל ברמן, צילום: אוראל כהן, עמית שעל

בעקבות האירוע, הנהלת שופרסל קיבלה לבקשתה חוות דעת ממשרד עו"ד גורניצקי שתומך בהפסקת פגישות הוועדה הניהולית. בתוך כך הפסיקה החברה ישיבות אלה שהיו נערכות אחת לשבועיים - בהם היו הדירקטורים מטעם דסק"ש מתעדכנים על הצעדים האסטרטגים של הנהלת שופרסל. הפגישות הופסקו. חברי הוועדה הם מאוריסיו ביאור, שולם לפידות וברמן עצמו. נראה כי החלפתו של ברמן נובעת מאכזבה של דסק"ש מתפקודו.

מלבד דסק"ש בעלת מניות גדולה אחרת בשופרסל היא אלטשולר שחם (11%). לדסק"ש יש נציגות של ארבעה דירקטורים מתוך תשעה בחברה.

אברכהן שמונה לתפקיד המנכ"ל ע"י בעל השליטה הקודם נוחי דנקנר, צפוי להישאר בתפקידו. חוזהו מסתיים בנובמבר הקרוב. באחרונה אמר אברכהן בראיון כי הוא עצמו לא החליט עדיין אם להמשיך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות