אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: זו שנת בצורת, החקלאים יקבלו פיצויים צילום: יובל רויטמן

עכשיו זה רשמי: זו שנת בצורת, החקלאים יקבלו פיצויים

ועדת הבצורת המשותפת לרשות המסים ומשרד החקלאות, בראשה עומד שר האוצר משה כחלון, אישרה את ההכרזה על שנת בצורת באזור הנגב בהיקף מצומצם. הפיצויים בסך 3-4 מיליון שקל יינתנו לחקלאים המגדלים צמחים פגיעים כמו חיטה, קנולה ושיבולת שועל

25.07.2018, 13:01 | עמרי מילמן

שר האוצר, משה כחלון, חתם היום על המלצות ועדת הבצורת המשותפת לרשות המסים ומשרד החקלאות ואישר את ההכרזה על שנת בצורת באזור הנגב. משמעות הדבר היא כי החקלאים יקבלו פיצויים על הפגיעה בגידולים שלהם וההפסד בייצור.

קראו עוד בכלכליסט

בוועדה המשותפת מעריכים כי היקף הבצורת השנה מצומצם יחסית ועל כן הפיצויים שיינתנו יעמדו על כ-3-4 מיליון שקל. זאת בעוד שבשנות בצורות קודמות הם עמדו על ממוצע של כ-30 מיליון שקל.

ברשות המסים הסבירו כי ההחלטה התקבלה לאחר שנבדקו רוב האזורים החקלאיים שנפגעו, נמדדו כמות ואיכות היבולים והוערכו ההפסדים שייגרמו לחקלאים.

הפיצויים יינתנו לחקלאים באזור המגדלים צמחים פגיעים בהגדרתם: חיטה, שעורה, תלתן, אפונה לשחת, בקיה (פול), חמצה (חומוס), חריע (קנולה), לפתית ושיבולת שועל.

חקלאות בדרום הארץ (ארכיון), צילום: יובל רויטמן חקלאות בדרום הארץ (ארכיון) | צילום: יובל רויטמן חקלאות בדרום הארץ (ארכיון), צילום: יובל רויטמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות