אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני מיליארדרים, מצרי ואמריקאי, רכשו את השליטה באסטון וילה צילום: Malcolm Couzens

שני מיליארדרים, מצרי ואמריקאי, רכשו את השליטה באסטון וילה

נאסף סוויריס המצרי ווס אידנס האמריקאי רכשו 55% מהבעלות על המועדון, שהיה בבעלות איש העסקים הסיני טוני שיה, בכ-30 מיליון ליש"ט

25.07.2018, 15:14 | שירות כלכליסט

אסטון וילה, קבוצת ליגת המשנה באנגליה, נרכשה על ידי המיליארדר המצרי נאסף סוויריס והמיליארדר האמריקאי ווס אידנס. השניים רכשו 55% מהבעלות על המועדון, שהיה בבעלות איש העסקים הסיני, טוני שיה.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני אסטון וילה. תיירי הנרי יאמן?, צילום: Malcolm Couzens שחקני אסטון וילה. תיירי הנרי יאמן? | צילום: Malcolm Couzens שחקני אסטון וילה. תיירי הנרי יאמן?, צילום: Malcolm Couzens

השניים, על פי הערכות, שילמו 30 מיליון ליש"ט על המועדון שנכנס לצרות כלכליות בעקבות רכישות שחקנים מופרזת. אסטון וילה, שהפסידה 5 מיליון ליש"ט בחודש, היתה צריכה 70 מיליון ליש"ט כדי לעמוד בדרישות הכלכליות המינימליות לעונה הקרובה. המועדון גם נכנס לצרות עם רשויות המס. שיה בנה על העפלה לפרמיירליג שמבטיחה הכנסה של 160 מיליון ליש"ט לפחות.

שיה רצה למכור, תחילה, 30% מהמועדון לפני שקיבל את ההצעה נאסף סוויריס ואידנס. השניים הבטיחו "השקעה מיידית במועדון" וככל הנראה יחתימו את תיירי הנרי, עוזר מאמן נבחרת בלגיה וכוכב ארסנל לשעבר, כמאמן. שיה ישאר בהנהלה.

סוויריס הוא בעל הון של 5.2 מיליארד ליש"ט לפי פורבס - הון שהשיג בעיקר מעסקי הנדל"ן והבנייה במצרים. אידנס, לשעבר שותף בליהמן ברדרס, הוא בעל חברת ההשקעות Fortress, שמנהלת נכסים בשווי 70 מיליארד דולר. הוא אחד מהבעלים של מילווקי באקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות