אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחשפים: מיקומי עמדות הטעינה המהירה לרכב חשמלי צילום: Nisan

נחשפים: מיקומי עמדות הטעינה המהירה לרכב חשמלי

בימים אלה מוקמות חמש עמדות טעינה מהירה בכביש הערבה, אילת, יקנעם, מחלף קיסריה ומצפה רמון. עד סוף השנה תקים ג'ינרג'י, שזכתה במכרז של משרד האנרגיה, חמש תחנות נוספות. העמדות יאפשרו לטעון את הסוללה ל־80% בתוך חצי שעה

26.07.2018, 14:48 | תומר הדר

בעלי רכבים חשמליים יוכלו בקרוב לטעון את רכבם במהירות בחמש נקודות ברחבי הארץ. ל"כלכליסט" נודע כי בימים אלו מוקמות עמדות הטעינה המהירות הראשונות בארץ בכביש הערבה, אילת, יקנעם, מחלף קיסריה ומצפה רמון.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בעמדות טעינה מיוחדות שפועלות במתח גבוה ושמאפשרות לטעון את הסוללה של הרכב עד ל־80% בתוך חצי שעה לכל היותר. לשם השוואה, עמדות טעינה רגילות מאפשרות לטעון את הסוללה במלואה, אך הטעינה אורכת שמונה שעות.

רנו זואי חשמלית. 8 שעות דרושות למילוי סוללה חשמלית בעמדה רגילה; 30 דקות דרושות למילוי 80% מהסוללה בעמדה מהירה, צילום: אוראל כהן רנו זואי חשמלית. 8 שעות דרושות למילוי סוללה חשמלית בעמדה רגילה; 30 דקות דרושות למילוי 80% מהסוללה בעמדה מהירה | צילום: אוראל כהן רנו זואי חשמלית. 8 שעות דרושות למילוי סוללה חשמלית בעמדה רגילה; 30 דקות דרושות למילוי 80% מהסוללה בעמדה מהירה, צילום: אוראל כהן

את עמדות הטעינה מקימה חברת ג'ינרגי הישראלית שזכתה לפני שלושה חודשים במכרז של משרד האנרגיה לפריסת עמדות טעינה מהירה בישראל. במסגרת המכרז ג'ינרג'י התחייבה להקים 10 עמדות טעינה מהירה והיא צפויה להשלים את הקמתן עד סוף השנה. המיקומים של חמש העמדות הנוספות טרם נבחרו וגם עלות השימוש בעמדות הטעינה המהירה עוד לא נקבעו. ג'ינרג'י מבצעת את הפרויקט בשיתוף מינהלת תחליפי הנפט במשרד ראש הממשלה.

המטרה של הפרויקט היא ליצור רצף תחבורתי שיאפשר נסיעה מצפון הארץ לדרומה בכוח חשמל בלבד. ל"כלכליסט" נודע כי החודש אף בוצע

ניסוי ראשון שבמסגרתו נסעה מכונית חשמלית של רנו ממטולה לאילת והוטענה בדרך באמצעות מטען מהיר.

למעשה, הרכבים החשמליים שנוסעים כיום בכבישי ישראל אינם מצוידים בטכנולוגיה שתאפשר להם להיטען בעמדות הטעינה המהירה, כך שהעמדות שמוקמות בימים אלו הן למעשה הכנה לקראת דגמים חדשים יותר - כמו רנו זואי וניסן ליף - שיגיעו לארץ במהלך השנה הנוכחית ובמהלך שנה הבאה שמצוידים בטכנולוגיה שתאפשר להם לעשות שימוש בעמדות האלו.

נכון להיום נוסעות בכבישי ישראל מכוניות בודדות שמונעות בחשמל בלבד. במהלך השנה הבאה צפויות להגיע לארץ עשרות מכוניות חשמליות. בהתאם לכך, ב־2019 משרד האנרגיה יפרסם מכרז נוסף לפריסת כמות גדולה יותר של עמדות טעינה מהירה ברחבי הארץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

37 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

37.
מדינת בידחה
אנחנו לא מדינה אנחנו פשוט בדיחה ביפני כל העולם. בזמן שמייצרים את מרבית הטכנולוגיו אצלינו אנחנו לא רואים אפילו אחוז קטן מכל הפירות האלה איך זה בכלל קורה? איך זה הגיוני? עד כמה עוד אפשר לסבול את הבזיון ההזוי הזה שניקרא מדינת ישראבלוף. הכל פה זה רק סוכנים עקיפים אין סוכנויות רישמיות של שום חברה עולמית אין לנו רכבים חשמלים אין לנו כלום פה, אין יצור ראוי אין יבוא ראוי אין מיסוי נורמאלי... בדיחה.
ראוס  |  18.01.19
35.
"טכנולוגיה חדשה לדגמים חשמליים חדשים" - איפה הם?!
איפה שברולט בולט? איפה טסלה? איפה רכבים חשמליים הגונים למשפחה שיזכו לפופולריות הגונה? יש טסלה בירדן השכנה כבר 5 שנים (!) נציגות ושירות!!! הרכבים לא יהיו זולים. גם מרצדס/לקסוס ומזארטי לא זולים. יהיה ביקוש. הרגולטור אשם!
ירושלמי  |  29.07.18
לכל התגובות