אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מענק החתימה סידר למנכ"ל מגדל את תלוש השכר ב־2018 צילום: עמית שעל

מענק החתימה סידר למנכ"ל מגדל את תלוש השכר ב־2018

עלות שכרו השנתית של דורון ספיר תהיה 2.9 מיליון שקל, אך השנה, עם מענק חתימה של 590 אלף שקל, היא תהיה 2.29 מיליון שקל לשבעה חודשים

26.07.2018, 08:07 | רחלי בינדמן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

חברת הביטוח מגדל פרסמה אתמול (ד') את תנאי העסקתו של דורון ספיר כמנכ"ל - ובחלוקה חודשית, עלות שכרו תעלה על מגבלות שכר הבכירים. עלות שכרו השנתית של ספיר, מנכ"ל כאל לשעבר, תסתכם ב־2.9 מיליון שקל בשנה ותורכב משכר שוטף (ללא בונוסים) בתוספת תנאים סוציאלים, על בסיס שכר ברוטו חודשי של 196 אלף שקל.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת חוק שכר הבכירים הוגבלה עלות שכר המנהלים בגופים הפיננסים ל־2.5 מיליון שקל, או לשכר של עד פי 35 מהעובד בעל השכר הנמוך בחברה - הגבוה מביניהם. עם זאת, שכרו של ספיר בשנת 2018 (בחלוקה חודשית) יהיה גבוה יותר. זאת בזכות מענק חתימה של 590 אלף שקל. עבור שבעה חודשי עבודה ב־2018 - כולל מענק החתימה - יקבל ספיר שכר בעלות של 2.29 מיליון שקל. מדובר בעלות שכר חודשית של 327 אלף שקל, ובחישוב שנתי, מדובר בעלות שכר של 3.9 מיליון שקל בשנה.

מנכ"ל מגדל דורון ספיר, צילום: עמית שעל מנכ"ל מגדל דורון ספיר | צילום: עמית שעל מנכ"ל מגדל דורון ספיר, צילום: עמית שעל

היחס בין עלות שכרו של ספיר לעלות השכר הממוצעת של עובדי מגדל הוא פי 13.9, ובבחינת השכר החציוני היחס הוא פי 19. תנאי העסקתו קובעים כי בכל מקרה עלות שכרו לא תעלה על 3.5 מיליון שקל בשנה - כלומר גם אם יתאפשר שכר גבוה יותר בהשוואה לשכר העובד הזוטר (פי 35).

בתוך כך דיווחה מגדל אחזקות על חלוקת דיבידנד של 66 מיליון שקל שקיבלה דרך החברה־הבת מגדל שוקי הון. בשלב זה מגדל ביטוח מנועה מחלוקת דיבידנדים, עד שתשיג עודפי הון משמעותיים שיענו על דרישות ההון המחמירות של הוראות הסולבנסי.

ספיר החליף את מנכ"ל מגדל עופר אליהו, בנו של בעל השליטה שלמה אליהו. בענף הביטוח התחלפו בחודשים האחרונים לא מעט מנכ"לים מלבד במגדל: רביב צולר, מנכ"ל אי.די.אי ביטוח מקבוצת ביטוח ישיר, עזב אחרי עשור לטובת ניהול חברת כיל - ובשכר גבוה ביותר מפי שלושה; וגם מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן עזב והוחלף ביורם נוה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות