אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השלטון המקומי לדקסיה: עדכנו אותנו בנושא המיזוג עם בנק ירושלים או דיסקונט

השלטון המקומי לדקסיה: עדכנו אותנו בנושא המיזוג עם בנק ירושלים או דיסקונט

מרכז השלטון המקומי מחזיק ב6.5% מהבנק שחסר גרעין שליטה וחברי המרכז הם הלקוחות המרכזיים של הבנק שמתמחה בפעילות מול רשויות מקומיות. לדקסיה הוצעו שתי הצעות למיזוג עם בנק ירושלים ודיסקונט

26.07.2018, 08:55 | רחלי בינדמן

שלמה דולברג, מנכ"ל מרכז השלטון המקומי בישראל, המייצג את הרשויות המקומיות, פנה ליו"ר בנק דקסיה לבנה פידמן בדרישה לכנס אסיפת בעלי מניות דחופה. דולברג מסביר כי הרקע ‏לפנייה ‏‏מקורה ‏בדיווחי ‏דקסיה ‏מהחודשים ‏האחרונים על ‏אודות ‏קבלת‏ הצעות ‏לקיום ‏מו"מ ‏למיזוג ‏דקסיה עם בנק אחר.

קראו עוד בכלכליסט

מרכז השלטון המקומי מחזיק ב6.5% מהבק שחסר גרעין שליטה וחברי המרכז הם הלקוחות המרכזיים של הבנק הקטן שמתמחה בפעילות מול רשויות מקומיות.

מדובר בהצעות לדקסיה ‏מבנק ‏ירושלים ‏‏ומבנק ‏דיסקונט. דולברג מבהיר כי דקסיה לא עדכנה על אודות הפעולות שננקטו על ידה, אם בכלל, לבחינת ההצעות האמורות ובכלל זה קיום של משא ומתן מול הבנקים.

ארכיון, צילום: עמית שעל ארכיון | צילום: עמית שעל ארכיון, צילום: עמית שעל

דולברג הבהיר כי מרכז השלטון המקומי "רואה ‏חשיבות ‏רבה ‏לקיומו ‏של ‏תהליך ‏לבחינת ‏האפשרויות ‏העומדות‏ בפני ‏דקסיה, ‏ללא ‏שיהוי ‏נוסף, ‏ובכלל ‏זה ‏ההצעות ‏של ‏בנק ‏ירושלים ‏ובנק‏ דיסקונט ‏ואת ‏הכדאיות ‏הכלכלית ‏שלהן, ‏והכל ‏במטרה ‏לפעול ‏לטובת ‏הבנק ולקידום‏ האינטרסים‏ שלו באופן המיטיב עם בעלי המניות".

מנכ"ל מרכז השלטון המקומי דורש לכנס אסיפת בעלי מניות שעל סדר יומה "הצגה ‏ודיון ‏אודות ‏הפעולות‏ אותן ‏ביצעו ‏הנהלת ‏ו/או ‏דירקטוריון ‏דקסיה‏ ‏לבחינת ‏האפשרויות ‏העומדות ‏בפני ‏דקסיה ‏ובכלל ‏זה‏ הצעות‏ בנק‏ ירושלים ‏ובנק‏ דיסקונט."

כן הוא דורש "קבלת ‏החלטה ‏בדבר ‏מתן ‏הנחיה ‏לדירקטוריון ‏דקסיה ‏וההנהלה ‏לפעול‏ לבחינת‏ מו"מ עם הבנקים ‏וכן ‏קביעת ‏מנגנון ‏ולוחות ‏זמנים ‏להליך ‏האמור ‏כאשר‏ המועד ‏האחרון ‏לסיום ‏המשא ‏ומתן ‏וכינוס ‏אסיפה ‏לאישור ‏עסקה רלבנטית יעשה לא מאוחר מסוף ספטמבר הקרוב. כלומר דולברג אף מציע דד ליין להליך ולבסוף דורש קבלץ עדכון לבעלי המניות מידי 4 שבועות".

אין זו הפעם הראשונה שמרכז השלטון המקומי בא בדרישות לבנק ובאפריל האחרון כשנודע על הצעת בנק ירושלים, השלטון המקומי בא בדרישה דומה שכעת חוזרת על עצמה וכוללת גם את בנק דיסקונט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות