אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרצדס בנץ חושפת את ה-A קלאס סדאן

מרצדס בנץ חושפת את ה-A קלאס סדאן

מדובר בדגם שמציע לרוכשים פוטנציאליים גרסה ממוזערת של דגמי מרצדס הבכירים כדוגמת ה-S קלאס. עיקר הייצור יבוצע בשני מפעלים: בגרמניה - ובמקסיקו

26.07.2018, 09:23 | תומר הדר

מרצדס בנץ הגרמנית חושפת את ה-A קלאס סדאן - גרסת 4 הדלתות של מרצדס A קלאס.

קראו עוד בכלכליסט

עבור מרצדס בנץ ה-A קלאס סדאן אינה עוד גרסה משודרגת של דגם קיים, אלא "דגם חדירה", כלומר דגם שבעצם מציע לרוכשים פוטנציאליים גרסה ממוזערת של דגמי מרצדס הבכירים כדוגמת ה-S קלאס. המטרה היא למשוך קונים חדשים אל המותג, בעיקר בשוק הרכב הסיני וגם האמריקאי. עם השנים לקונים כאלה קל יותר מבחינה תפיסתית לעבור לדגמי מרצדס הבכירים והיקרים יותר.

מרצדס ה-A קלאס סדאן מרצדס ה-A קלאס סדאן מרצדס ה-A קלאס סדאן

לפי מרצדס, ה-A קלאס סדאן מבוססת על בסיס גלגלים באורך 2,729 מילימטרים ועל אורך כולל של 4,549 מילימטרים. עיקר הייצור יבוצע בשני מפעלים: בגרמניה - ובמקסיקו.

הצהרה זו על ייצור עתידי במקסיקו עלולה בהחלט לפגוע במרצדס בנץ אשר מתמודדת בימים אלה עם הצהרות לוחמניות מצד נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שמאיים בהטלת מסים ומכסים על מכוניות המיוצרות במקסיקו, עובדה בעייתית לנוכח העובדה שמרצדס מחזיקה גם במפעל ייצור בארה"ב.

מרצדס A קלאס סדאן מבפנים מרצדס A קלאס סדאן מבפנים מרצדס A קלאס סדאן מבפנים

היצע המנועים הראשוני של ה-A קלאס סדאן כולל מנוע בנזין המפיק 162 כוחות סס ומנוע טורבו דיזל המיועד בעיקר לשוק האירופי, המפיק 116 כוחות סוס, ושלא במפתיע, מרצדס מצהירה כי חלק ניכר מן האבזור נלקח מה-S קלאס הבכירה.

בין היתר מציינת מרצדס כי ה-A קלאס סדאן מצוידת בכל רמות הגימור במערכת MBUX - ממשק משתמש הכולל מסך מגע השולט בכל פונקציות מערכות המולטימדיה השונות כמו גם באבזור הבטיחות המקורי הכול סייען בלימה ומערכת לשמירה על נתיב הנסיעה.

בפנים מצוידת ה-A קלאס סדאן כבר ברמת הגימור הבסיסית בסמך מגע בקוטר 7 אינץ' (ניתן להזמין גם מסך מגע בקוטר של מעל 10 אינץ'), תאורת אווירה הכוללת 64 גוונים ושליטה במערכת כניסה אוטומטית לרכב המאפשרת לדוגמה פתיחה של תא המטען באמצעות העברה של כף הרגל מתחת לפגוש, כאשר הרכב מזהה את הנהג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות