אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החולשה בענף הסלולר גרמה לטאואר להחמיץ את תחזיות הרווח צילום: ערן יופי כהן

החולשה בענף הסלולר גרמה לטאואר להחמיץ את תחזיות הרווח

יצרנית השבבים ממגדל העמק רשמה ירידה של 2.8% בהכנסות הרבעון השני, שהסתכמו ב-335 מיליון דולר; הרווח הנקי עמד על 38 סנט למניה, נמוך מצפי האנליסטים ל-40 סנט למניה; המנכ"ל אלוואנגר: נערכים להשיג מכירות שיא ברבעון האחרון של השנה

26.07.2018, 12:07 | חזי שטרנליכט

חברת טאואר סמיקונדקטור ממגדל העמק פירסמה הבוקר (ה') את התוצאות הכספיות שלה לרבעון השני. יצרנית השבבים הצליחה להגדיל משמעותית את היקפי הרווח הנקי שלה ברבעון הנוכחי - עלייה של 45% ביחס לרבעון הראשון של השנה שהיה חלש למדי, אך הרווח הנקי עדיין ירד בכ-24% ביחס לרבעון השני אשתקד.

החברה גם אך לא עמדה בתחזיות הרווח שצפו לה האנליסטים לשלושת החודשים שהסתיימו בסוף יוני האחרון, אך הצליחה לעמוד בתחזית ההכנסות. הסיבה העיקרית לחולשה בתוצאות נבעה מחולשה במגזר הסלולר, לו מספקת החברה מגוון סוגים של שבבים.

קראו עוד בכלכליסט

טאואר רשמה ירידה של 2.8% בהכנסות ביחס לרבעון המקביל ב-2017, אך עלייה של 7% ביחס לרבעון הראשון של השנה. ההכנסות הסתכמו בכ-335 מיליון דולר, מעט מעל ממוצע תחזיות האנליסטים בוול סטריט, שעמד על 334.9 מיליון דולר. החברה הציגה רווח נקי למניה שהיה נמוך מצפי האנליסטים ועמד על 38 סנט למניה, מול צפי ל-40 סנט למניה.


ה-EBITDA של החברה עמד על 96 מיליון דולר, צמיחה של 13% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה עמד הרווח הנקי של טאואר על 38 מיליון דולר, עלייה של 46% לעומת התקופה המקבילה ב-2017.

מעוף הצ'יפ ענף השבבים ממריא על דלק סיני, ונותן תקווה לשחקניות הישראליות דרור רייך, תגובה אחתלכתבה המלאה

בהנהלה מבקשים להתמקד בכך שאת השנה צפויה טאואר לסיים בהכנסות שיא. באשר לרבעון שחלף אמר המנכ"ל ראסל אלוואנגר כי "אנו רואים ברבעון השלישי (שבו אנו כבר נמצאים, ח"ש) המשך חולשה בענף הטלפונים הסלולריים ולאחרונה היה בענף צמצום של ביקושים".
 

בשיחה עם "כלכליסט" הוסיף אלוונגר כי "כשפרסמנו את התוצאות של הרבעון האחרון של 2017, הערכנו שתהיה צמיחה חזקה במחצית הראשונה של 2018 ושנראה רבעון רביעי (ל-2018) שיהיה רבעון שיא. כעת אנחנו נותנים יעד הכנסות שיא, שגם יבטא צמיחה אורגנית משמעותית ביותר גם ביחס לרבעון הראשון השנה".


 

לדבריו, לטאואר יש כיום חוזים מול פנסוניק וגורמים נוספים שאינה יכולה לשנות, ולכן כל מה שמעבר לכך בהכנסות שהיא רושמת הוא צמיחה אורגנית. לדבריו זו עדות טובה לכך שהצמיחה של החברה היא חיובית. "אני חושב שמה שראינו היה ביצוע טוב למדי (של התוכניות, ח"ש).

"צפוי לנו רבעון שלישי שיש בו תמהיל מוצרים נכון כדי להגיע לכך שהרבעון האחרון השנה יהיה רבעון שיא. לא רק שאנחנו אופטימיים, אלא שאנו גם במצב טוב מאוד לסיים את השנה בהכנסות שיא". עוד הוסיף כי בחברה רואים ביקושים מהלקוחות שלנו שהם גדולים יותר מהתחזיות המוקדמות.

מבחינה מימונית טאואר הקדימה לשלם הלוואה בהיקף של 40 מיליון דולר וארגנה מחדש חוב בהיקף של 100 מיליון דולר כך שיהיה בריבית קבועה ולא משתנה. כתוצאה מכך לא צפויים לחברה תשלומי הלוואות בשנתיים הקרובות. 

ראסל אלוואנגר מנכ"ל טאואר ראסל אלוואנגר מנכ"ל טאואר ראסל אלוואנגר מנכ"ל טאואר

במבט קדימה, החברה חוזה לרבעון השלישי של השנה הכנסות בהיקף של 335 מיליון דולר, בדומה להיקף ההכנסות שלה ברבעון השני הנוכחי. טווח הטעות לתחזית עומד על 5% לכל כיוון.

תחזית ההכנסות של החברה לרבעון הרביעי של השנה נעה בין 360 ל-380 מיליון דולר, מדובר בעלייה של 15% עד 22% ביחס לרבעון הראשון של השנה. אם החברה תצליח לעמוד ביעד זה, יהיו אלה מכירות שיא שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות