אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאישור הממשלה: סגירת תחנת הכוח הפחמית בחדרה תוך 4 שנים צילום: ויקיפדיה

לאישור הממשלה: סגירת תחנת הכוח הפחמית בחדרה תוך 4 שנים

התנאי לחידוש הפעילות הוא הזנה בגז טבעי משלושת מאגרי הגז. פעילות היחידות הפחמיות ב"אורון רבין" הן בעלות הספק כולל של 1,440 מגוואט

26.07.2018, 14:05 | עמרי מילמן

שר האנרגיה יובל שטייניץ יביא ביום ראשון לאישור הממשלה הצעת מחליטים על הפסקת פעילות יחידות פחמיות 1-4 לייצור בתחנת הכוח "אורות רבין" שבחדרה, הנותנות מענה לאזור חדרה והשרון, זאת בתמורה להקמת שתי יחידות גז חדשות כחלק מהרפורמה במשק החשמל.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה קובעת כי הפעלת היחידות תעשה לא יאוחר מראשית יוני 2022 וזאת אם יתקיימו שני תנאים: קיומו של הספק חלופי לייצור חשמל וקיום יתירות באספקת גז טבעי שעתי העונה לכלל דרישות המשק בגז טבעי באמצעות חיבור של שלושה מאגרי גז טבעי אשר כל אחד מהם מחובר למערכת ההולכה הארצית של הגז הטבעי בתשתית נפרדת.

תחנת הכוח בחדרה, צילום: עמית שעל תחנת הכוח בחדרה | צילום: עמית שעל תחנת הכוח בחדרה, צילום: עמית שעל

משרד האנרגיה מציין כי יחידות 1-4 הן בעלות הספק כולל של 1,440 מגוואט.

המשק צורך גז טבעי ממאגר אחד בלבד - תמר, שמספק גז באמצעות צינור אחד בלבד. שני המאגרים הנוספים שצפויים לספק גז טבעי למשק הישראלי, לווייתן וכריש-תנין, אמורים להיכנס לפעילות עד יוני 2022, אולם בכל מקרה הכניסו את פעילותן כתנאי מקדים לסגירת התחנות הפחמיות. שכן הקמת תחנות כוח בהספק של 600 מגוואט המופעלות בגז טבעי, מחייבת יתירות במשק הגז הטבעי.

שטייניץ: "תחנת הכוח הפחמית בחדרה היא תחנת הכוח המזהמת ביותר במדינת ישראל זה עשרות שנים. אנו יוצאים לדרך חדשה, ותושבי נתניה, חדרה, אור עקיבא, פרדס חנה והסביבה יזכו סוף סוף לנשום אוויר צלול, בריא ונקי יותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
דלק אחד הצחקתה אותם הם רוצים כסף הרבה
על הפחם יש חמישה אחוז מס על גז יש תנחש שישיןם אחוז מס אז מי צריך פחם ומי צריך יציבות ברשת החשמל המלך הוא הכסף! איזה מחדל יהיה אם הגז יפול לא חשוב.תקנה גנרטור כי זאת מדינת חזירים שמשוגעים רק על כסף שמים אסדות גז קרוב לחוף ים בלי לחשוב על בריאות הציבור או הביטחון חס וחלילה איזה טיל אוייב אל תדאג יהיו עוד 32 אסדות חוף ים לא ישאר תלחמו או תכינו מזוודות לברוח פשוט הכל נעשה מטורף כאן
האמיתי  |  28.07.18
לכל התגובות