אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חודשיים לפני המועד: הסתיים שיפוץ המסלול הראשי בנתב"ג צילום: יסמין גיל

חודשיים לפני המועד: הסתיים שיפוץ המסלול הראשי בנתב"ג

בפעם האחרונה בה שופץ מסלול 12-30 היתה לפני 11 שנים, והוא חוזר לפעולה היום

26.07.2018, 20:52 | תומר הדר

רשות שדות התעופה (רש"ת) סיימה לשפץ את מסלול ההמראה הראשי של נתב"ג, והוא חוזר לפעולה היום (ה') - חודשיים לפני תאריך היעד המתוכנן. מסלול 12-30 נחשב למסלול ההמראות הראשי של נתב"ג, ועצם שיפוצו יצר לא מעט תרעומת בקרב תושבי מספר ישובים סמוכים שהתנגדו לכך מחשש שתנועת המטוסים שתוסט לכיוונם במהלך השיפוץ תגרום למפגעי רעש.

לפי רשות שדות התעופה, חטיבת ההנדסה שלה וקבלני הביצוע נרתמו למשימה בכדי לקצר את משך ביצוע העבודות מחמישה חודשים לשלושה ועשו ככל יכולתם כדי להקל ברעש הצפוי להפריע לתושבים. זאת מבלי לפגוע, מנגד, בתקינות הפעלתו של נתב"ג לטובת כלל הציבור. הפעם האחרונה שבה מסלול 12-30 עבר שיפוץ הייתה לפני כ-11 שנים (למעט מקטע קטן של המסלול, בו בוצעו עבודות במסגרת שדרוג המסלולים שנעשה בנתב"ג בשנים 2010-2014, וזאת לצורך הארכת מסלול 21-03).

מנהל נתב"ג שמואל זכאי ציין כי "הפעלתו בבטיחות של מסלול 12-30 לטובת למעלה 23 מיליון נוסעים בשנה הינה חיונית על מנת שנתב"ג ימשיך להעמיד לטובת הציבור את שירותיו בהתאם למדיניות שר התחבורה ישראל כץ במסגרת הסכם השמיים הפתוחים ובבטיחות הנדרשת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
הגיהנום חזר לדרום תל אביב
אין צו מניעה, אין בית משפט, אין כלום. ככה זה שאפשר לזרוק את כל הרעש והגיהנום על אזרחים חלשים משאבות סוציואקונומיות נמוכות, שלא ישנים טוב בלילה כי החליטו שכל שלוש דקות מטוס גדול צריך להרעיד להם את הבית. המצחיק הוא שהם בעצמם משתמשים הכי פחות במטוסים. אז זה ברור מאליו שיספקו אותם הכי חזק. מדינה זבל
רוני לוי  |  27.07.18
לכל התגובות