אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מארק צוקרברג איבד כמעט 16 מיליארד דולר - וירד למקום השישי בדירוג עשירי העולם

מארק צוקרברג איבד כמעט 16 מיליארד דולר - וירד למקום השישי בדירוג עשירי העולם

לאחר שפייסבוק מחקה כמעט חמישית משווייה אתמול, ירד מייסדה שלושה שלבים בדירוג עשירי העולם ונדחק למקום השישי. לפניו בדירוג: ג'ף בזוס, ביל גייטס, וורן באפט, ברנארד ארנו ואמנסיו אורטגה. אילו חברות רשמו ירידות קטסטרופליות דומות בהיסטוריה?

27.07.2018, 11:30 | שירות כלכליסט

הונו של מנכ"ל ומייסד פייסבוק מארק צוקרברג נחתך אתמול (ו') בלילה בכמעט 16 מיליארד דולר, על רקע יום המסחר הגרוע בהיסטוריה של הרשת החברתית.

התחזיות הקודרות של פייסבוק לגבי העתיד הובילו את המנייה לצניחה חדה של 19% בוול סטריט אתמול - ההפסד היומי הגדול ביותר של חברה ציבורית בסדר גודל של פייסבוק בהיסטוריה.

לדירוג עשירי העולם המעודכן באתר "בלומברג" לחצו כאן

כאמור, כתוצאה מהירידה החדה בשווי המניה, ספג צוקרברג מכה כואבת גם במישור האישי ואיבד את הדירוג שלו כאיש השלישי בעושרו בעולם. לאחר הצניחה בשווי מניית הרשת החברתית ירד צוקרברג למקום השישי בדירוג עשירי העולם. מי שעקפו אותו ברשימה הם ענק הטקסטיל ומייסד חברת האופנה זארה אמנסיו אורטגה, מנכ"ל ברקשייר האת'ווי וורן באפט, ומנכ"ל LVMH ברנאר ארנו.

מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, צילום: רויטרס מייסד פייסבוק מארק צוקרברג | צילום: רויטרס מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, צילום: רויטרס

מהיום השחור של אינטל ועד התפוצצות הבועה של מיקרוסופוט

הצניחה בשווי השוק של פייסבוק די מדהימה גם בפרספקטיבה היסטורית. החברה שהציגה את הנפילה הקרובה ביותר לזו של מניית פייסבוק בהיסטוריה הקרובה היא אינטל, אשר ב-22 בספטמבר 2000 איבדה בעקבות התפוצצות בועת הדוט-קום 91 מיליארד דולר מערכה תוך יום, כשמנייתה יורדת ב-22%.

הבאה ברשימה מניית מיקרוסופט, אשר ב-3 באפריל 2000 איבדה 80 מיליארד דולר משווייה, גם היא בעקבות התפוצצות אותה בועה. אחריהן מגיעה מניית אפל אשר בינואר 2013 ירדה פתאומית עד כדי אובדן 60 מיליארד דולר מערך השוק של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות