אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איגודי ספורט לא יתוקצבו אם יקיימו תחרויות בשבת צילום: אלכס קולומויסקי

איגודי ספורט לא יתוקצבו אם יקיימו תחרויות בשבת

בחדשות 2 נחשף כי תקנה חדשה, עליה כבר חתמה שרת התרבות והספורט מירי רגב, תחייב את התאחדויות הספורט לאפשר לספורטאים דתיים להשתתף ולקיים את התחרויות בימי החול כתנאי לקבלת תקציב

27.07.2018, 12:17 | ynet
בחדשות 2 דווח אתמול בערב (חמישי) כי שרת התרבות והספורט מירי רגב חתמה על תקנה שמחייבת את איגודי הספורט בישראל לאפשר לספורטאים שומרי שבת להשתתף בכל התחרויות, אחרת לא יתוקצבו על ידי המשרד.

בפועל, המשמעות של תקנה מסוג זה ברורה: אי אפשר יהיה לקיים בארץ תחרויות ספורט בשבת, מפני שקיומן בהכרח ימנע מספורטאים דתיים להשתתף בהן.

שרת התרבות והספורט מירי רגב, צילום: אורן אהרוני שרת התרבות והספורט מירי רגב | צילום: אורן אהרוני שרת התרבות והספורט מירי רגב, צילום: אורן אהרוני

על פי הדיווח, חלק מהענפים יוחרגו מהתקנה, העיקרי שבהם הוא הכדורגל. חלק מהמשחקים בליגת העל משוחקים בשבת ודיונים רבים התנהלו בעניין לאחר שכדורגלנים מהליגה הלאומית עתרו לבית הדין לעבודה בבקשה למנוע משחקים ביום המנוחה.

גם תחרויות בינלאומיות לא נכללות כמובן בתקנה ובכל מקרה שבו יוכח כי אין ברירה אלא לקיים את התחרות בשבת, לא ייפגע האיגוד הרלוונטי מבחינה תקציבית. עם זאת, איגודים רבים, כמו השחייה, הג'ודו ועוד, מקיימים אליפויות ותחרויות בשבת ולהחלטה כזו תהיה השפעה מרחיקת לכת עליהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות