אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הנפילה במניה - בעלי מניות דורשים את הדחתו של צוקרברג מתפקיד יו"ר פייסבוק צילום: youtube

אחרי הנפילה במניה - בעלי מניות דורשים את הדחתו של צוקרברג מתפקיד יו"ר פייסבוק

לאחר פרסום הדו"חות המאכזבים של הרשת החברתית לרבעון השני והצניחה שבאה בעקבותיה מובילה חברת ההשקעות האקטיביסטית טריליום אסט מנג'מנט מתקפה נגד צוקרברג וקוראת להדחתו

27.07.2018, 15:29 | שירות כלכליסט

משקיעי פייסבוק מפנים אצבע מאשימה כלפי מארק צוקרברג בעקבות הדו"ח המאכזב שגרם למניות החברה לרדת במסחר אתמול (ה') ב-19%, ואחד מהם אף אף ניסח הצעה להחליף את צוקרברג בתפקידו כיו"ר.

קראו עוד בכלכליסט

Trillium Asset Management, חברת השקעות אקטיביסטית שכבר התנגחה בצוקרברג בעבר, היא המובילה את המתקפה, וזאת באמצעות הגשת ההצעה מספר שעות לאחר פרסום הדו"ח האחרון, שבו היא מציינת את "טיפולה השגוי" של החברה במספר משברים, כולל זה של קיימברידג' אנליטיקה וההתערבות הרוסית בבחירות 2016 בארה"ב.  

צוקרברג מעיד בבית הנבחרים, צילום: ABC צוקרברג מעיד בבית הנבחרים | צילום: ABC צוקרברג מעיד בבית הנבחרים, צילום: ABC

טריליום מחזיקה במניות בשווי 11 מיליון דולר בפייסבוק. היא החלה לדחוק בחברה לפצל בין תפקידי היושב ראש והמנכ"ל בחודש שעבר. באוקטובר שעבר היא הגישה הצעה להקמת ועדת ניהול סיכונים בתוך דירקטוריון פייסבוק, בין היתר כדי לשמור מפני חדשות שקריות.

זו אינה הפעם הראשונה בה בעלי מניות רודפים את צוקרברג. בשנה שעברה, 51% מהמשקיעים העצמאיים הצביעו לפטר אותו מתפקיד היו"ר, אך הדבר לא אירע כיוון שצוקרברג מחזיק במניות מדרג B שנותנות לו רוב בהצבעות.

זו גם הסיבה בעתה הצעתה האחרונה של טריליום לא צפויה לצבור תמיכה מספקת, אך היא מחפשת תמיכה בקרב קבוצות משקיעים נוספות, שעשויות להיות מתוסכלות בדיוק כמוה מביצועי החברה, הן בוול סטריט והן מבחינת דעת הקהל.

"מינוי יו"ר עצמאי תעזור לדירקטוריון לבצע את תפקידו העיקרי – פיקוח על ההנהלה מטעם בעלי המניות," לשון ההצעה. "מנכ"ל שמשמש גם כיו"ר מחזיק בהשפעה רבה מדי על הדירקטוריון ועל סדר היום שלו, דבר שמחליש את יכולת הפיקוח של האחרון על ההנהלה. אנו מאמינים שהיעדר יו"ר עצמאי ואפשרות הפיקוח הנאותה הם שתרמו להתנהלות השגויה של פייסבוק, למספר שערוריות חמורות, לחשיפה מוגברת לסיכון ולעלויות עבור בעלי המניות".

ההצעה מזכירה גם חברות כמו אפל, מיקרוסופט וחברות טכנולוגיה גדולות אחרות, אשר כבר מזמן הפרידו בין תפקידי המנכ"ל והיו"ר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
צוקברג עושה עבודה די טובה
הבעיה היא שהחברה מיצתה את תחום הפירסומות ולכן , כדי להמשיך להציג עליה ברווחים הם התחילו לסחור במידע , זה התחיל את כול הבלגן וכניראה גם בלם את עלית הרווחים . נראה לי שאפילו אם שווי החברה ירד לשליש זה לא ממש יזיז לרוב בעלי המניות , הבעיה היא שהחברה איבדה כיוון ולא מסוגלת לחדש.
ירון גיל  |  28.07.18
5.
הכל בשביל לבדוק את אהדת הקהל ...
פייסבוק היא עניין של זמן ואין ספק שמשכו אותה בעורמה מעבר לזמן המחיה שהוקצב לה , הרשת היא הכל רק לא חברתיתי ! 1)רשת פרסומית 2)רשת ליקוט מידע היקפי ופרטני ומכירתו 3)הסתות והטיות מכוונות 4)ניצול ציני של אפקט העדר האוניברסלי 5)ניצול מלא של חולשות האנושות למטרות רווח דינה של חברה כזו מחייב עונש למען יראו ויראו , שרשרת הפיקוד שלהם כולל הליצן צוקרברג חייבים להיכנס לכלא ולשלם מחיר, יזמי הרשת חייבים להבין שאם אפשר לעשות זה לא אומר שצריך לעשות.
ערן  |  28.07.18
לכל התגובות