אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת הטרדה מינית חדשה מטלטלת את רשת CBS צילום: בלומברג

פרשת הטרדה מינית חדשה מטלטלת את רשת CBS

לפי דיווחים בארה"ב, ה"ניו יורקר" עומד לפרסם כתבה המתארת מסכת הטרדה שביצע המנכ"ל לזלי מונבס לפני שני עשורים; זאת בעיצומו של מאבק משפטי נגד בעלת השליטה בחברה; בנובמבר הודח השדר צ'ארלי רוז בעקבות פרשה דומה

27.07.2018, 21:08 | שירות כלכליסט

מניית רשת הטלוויזיה CBS יורדת היום (ו') ב-7% במסחר בוול סטריט - הירידה החדה מאז אוקטובר 2011 - זאת לאחר דיווחים בארה"ב לפיהם השבועון "ניו יורקר" עומד לפרסם כתבה לפיה המנכ"ל לזלי מונבס היה מעורב בפרשת הטרדה מינית. הרשת פיטרה בחודש נובמבר שעבר את המגיש הבכיר צ'ארלי רוז בעקבות האשמות נגדו כי הטריד מינית.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הפרסומים, למונבס מיוחסת התנהגות מינית בלתי הולמת, כולל נשיקות ונגיעות ללא הסכמה, וזאת לפני כ-20 שנה. מטעם CBS נמסר כי "כל ההאשמות על התנהלות אישית בלתי ראויה יילקחו ברצינות". הדירקטוריון התחייב לחקור את הפרשה, שלכאורה מהווה הפרה של מדיניות החברה, ועם סיכום החקירה לנקוט ב"פעולה הראויה".

לזלי מונבס, צילום: בלומברג לזלי מונבס | צילום: בלומברג לזלי מונבס, צילום: בלומברג

מונבס מנהל מאבק נגד מאמציה של אשת העסקים שארי רדסטון, בעלת השליטה ב-CBS, למזג אותה בחברת ויאקום. חברת National Amusements של רדסטון היא בעלת השליטה בשתי החברות, שהתפצלו בסוף 2005. מניית ויאקום מזנקת ב-4.5% בעקבות הפרסומים על הכתבה הצפויה. 

בחודש מאי תבעה CBS את רדסטון, את אביה סאמר ואת National Amusements בטענה שהצעת המיזוג "אינה עומדת בקנה אחד עם האינטרסים של בעלי המניות" של רשת השידור. משפחת רדסטון הגישה בהמשך תלונה לפיה אין ל-CBS זכות לפגוע בזכויות ההצעבה שלה. המשפט בין הצדדים צפוי להיפתח בראשית חודש אוקטובר בבית המשפט בדלאוור. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות