אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון: "אמרתי למנכ"ל הקרן שאני מקווה שיהפכו לבנק, אבל כרגע זה לא על הפרק" צילום: יוד צילומים, יהודה בן יתח

כחלון: "אמרתי למנכ"ל הקרן שאני מקווה שיהפכו לבנק, אבל כרגע זה לא על הפרק"

שר האוצר התייחס לאמירתו לפיה "אם ורבורג-פינקוס תחפוץ בכך היא תקבל רישיון להפוך את לאומי קארד לבנק תוך 3 חודשים". בבנק ישראל ובלאומי קארד מעריכים כי העסקה תושלם עד סוף 2018. כחלון: "הקרן לא תעלה ריביות, לא הבאתי אותם כמונופול, תהיה פה תחרות"

28.07.2018, 22:21 | רחלי בינדמן

בעקבות דבריו של כחלון לפיהם סיכם עם בנק ישראל כי אם הקרן תחפוץ בכך, תקבל רישיון להפוך את לאומי קארד לבנק תוך שלושה חודשים מיום פנייתה, פנה "כלכליסט" לכחלון בשאלה אם יש לכך סיכוי ממשי.

שר האוצר משה כחלון, לאומי קארד בדרך להפוך לבנק?

"הרגע סיימתי שיחה עם מנכ"ל הקרן דניאל זילברמן, יש להם מספר בנקים בעולם, הם מתמחים בפינטק, מתכוונים להכניס טכנולוגיות מתקדמות בארץ, תשלומים באמצעות פלאפונים, שיטות חדשניות וכוונתם ליצור תחרות. אמרתי לו שהתקווה שלנו שיהפכו לבנק בישראל ואמר שיש להם כוונות כאלה. זה לא על הפרק כרגע אבל כי בנק פחות מוערך בעולם, אנשים פחות אוהבים בנקים אבל לדעתי הם יהיו שם. כרגע זה לא כלכלי להם, עדיף להם להיות חברה חזקה זריזה".

מנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו, צילום: בני גמזו לטובה מנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו | צילום: בני גמזו לטובה מנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו, צילום: בני גמזו לטובה

אתה לא חושש שיעלו ריביות?

הקרן נכנסה פה לתחרות. לא נתתי אותה כמונופול, היא תהיה מתחרה. גם ישראכרט תימכר. הם מבינים שנכנסים לתחרות, מאמינים בכלכלת ישראל. היתרון הוא שנכנסת לכאן קרן עם הרבה ניסיון בפיננסים וכוונה לעזור לעסקים קטנים ולתת אשראי לעסקים קטנים.

גם בבנק ישראל התייחסו היום לעסקה וציינו כי החלו בהליך סדור במסגרתו תיבחן החברה הרוכשת בהיבט מהימנות ובהיבט של התכנית העסקית שיציגו הרוכשים. בבנק מקווים כי תחת הבעלות החדשה תוכל לאומי קארד לתרום לקידום התחרות בשוק התשלומים ולהגברת התחרות גם בתחומי האשראי הקמעונאי, ושהידע והניסיון שהרוכשים מביאים מהעולם יסייעו לקידום תחום התשלומים בישראל. בבנק ישראל מצפים לתת את ההיתר לעסקה תוך 4 חודשים ואילו מנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו מסר כי הם מקווים שזה יקרה לקראת הרבעון הראשון של 2019. במילים אחרות, לפי הערכות העסקה אם לא יהיו דרמות, העסקה תושלם עד סוף 2018.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות