אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחינוך חרדי להקמת אתר למכירת חזיות: "לא ידעתי שאני רוצה להיות יזמת"

מחינוך חרדי להקמת אתר למכירת חזיות: "לא ידעתי שאני רוצה להיות יזמת"

אורית חשאי לימדה את עצמה תכנות, הגיעה לתפקידי ניהול ופיתוח בהייטק וייסדה ומנהלת את בריולה, שמוכרת חזיות בעשרות מיליוני דולרים בשנה. שיחה עם יזמת שעד גיל 15 לא ידעה אנגלית ולוח הכפל

29.07.2018, 10:47 | שירות כלכליסט

"בגיל 15 ידעתי שאני רוצה לעשות דברים בצורה אחרת. גיליתי שיש לי פערים עצומים - לא ידעתי ABC, לא ידעתי מה זה לוח הכפל. למדתי אחוזים רק כשהייתי צריכה להשתמש בהם, כשמישהו היה צריך להיות מדולל בחברה ורציתי לעשות את החישובים", כך מספרת אורית חשאי, שגדלה בבית חרדי.

מאז היא לימדה את עצמה גם תכנות, עבדה בתפקידי פיתוח וניהול באמבלייז וקומברס בשיא פריחתן, עד שהחליטה לעזוב ולהקים חברה משלה. כיום היא מנהלת את החברה הזו - בריולה (Brayola), שמוכרת חזיות והלבשה תחתונה בעשרות מיליוני דולרים בשנה וחוסכת לקונות את הצורך להיכנס לחנות ולמדוד: "אני כל פעם מסבירה שזו חוויה לא נעימה, כמו שגברים לא היו רוצים שישלחו אותם למדוד קונדום".

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

בתור מי שגדלה בחינוך חרדי, היא לא ידעה להגדיר מה היא רוצה להיות: "לא יכולתי לרצות משהו שאני לא יודעת שקיים, ולא ידעתי שיש כזה דבר יזם".

בשיחה בפודקאסט "30 דקות או פחות" היא מספרת על הדרך שעברה, האתר שהקימה בזמנה הפנוי והפך לאקזיט הראשון שלה ועל תוכניות הצמיחה של הסטארט-אפ שהקימה.

אורית חשאי. "לא יכולתי לרצות משהו שאני לא יודעת שקיים, ולא ידעתי מה זה יזם", צילום: צביקה טישלר אורית חשאי. "לא יכולתי לרצות משהו שאני לא יודעת שקיים, ולא ידעתי מה זה יזם" | צילום: צביקה טישלר אורית חשאי. "לא יכולתי לרצות משהו שאני לא יודעת שקיים, ולא ידעתי מה זה יזם", צילום: צביקה טישלר

מראיינים:

נבות וולק, מנכ"ל האקסלרטור של מיקרוסופט בישראל.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות