אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופנהיימר: הזדמנות נדירה להשקעה במניית פייסבוק צילום: גטי אימג'

אופנהיימר: הזדמנות נדירה להשקעה במניית פייסבוק

ההתרסקות של מעצמת האינטרנט, שמחקה 19% מערכה בסוף השבוע, היא מוגזמת גם ביחס לתחזיות המעודכנות של החברה ושל השוק - כך אומר אנליסט האינטרנט הבכיר בבית ההשקעות; לדבריו, "מדובר בהזדמנות השקעה נדירה בחברה מובילה ואיכותית שסובלת ממומנטום שלילי"

29.07.2018, 14:02 | שיר רייטר

הימים שאחרי הדו"ח המאכזב וההתרסקות ב-19% בנאסד"ק, הם בדיוק הזמן להשקיע במניית פייסבוק. כך טוען ג'ייסון הלפסטיין, אנליסט האינטרנט הבכיר של בית ההשקעות אופנהיימר. "מדובר בהזדמנות השקעה נדירה בחברה מובילה ואיכותית", ציין הלפסטיין, "שסובלת ממומנטום שלילי לאחר שפספסה את התחזיות".

קראו עוד בכלכליסט

ענקית האינטרנט פירסמה ביום רביעי לאחר המסחר את הדוח הכספי לרבעון השני של 2018, ולראשונה זה כמה וכמה רבעונים הציגה תוצאות נמוכות מציפיות האנליסטים. הכנסות החברה ברבעון עמדו על 13.23 מיליארד דולר. זאת, לעומת תחזיות אנליסטים שצפו לחברה הכנסות של 13.3 מיליארד דולר. מדובר בהחמצה קלה בלבד, אך יוצאת דופן בעבור חברה שבעקביות נוהגת לספק תוצאות טובות מהצפוי. התגובה בבורסה הייתה חריפה – פייסבוק מחקה כ-120 מיליארד דולר ביום המסחר הגרוע בתולדותיה.

מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, צילום: איי פי מייסד פייסבוק מארק צוקרברג | צילום: איי פי מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, צילום: איי פימניית פייסבוק מדורגת כ"תשואת יתר" באופנהיימר כבר תקופה ארוכה. בית ההשקעות שמר על המלצת המניה שלו גם לאחר הדוחות המאכזבים, אך הוריד את מחיר היעד מ-225 דולר ל-200 דולר. בסוף השבוע ירדה המניה לשווי של 174.9 דולר, אחרי שביום רביעי ננעלה בשווי של 217.5 דולר.

לדברי הלפסטיין, המניה נפלה בחדות רבה כל כך בעקבות התחזית השמרנית של החברה, שצופה האטה בצמיחה ופגיעה ברווחיות במחצית השנייה של 2018. לאחר פרסום הדוחות נפלה המניה במסחר המאוחר ב-7%, והצניחה החדה החלה לאחר שיחת הוועידה שקיימה החברה, שבה אמרה הכי היא חוזה האטה בקצב הצמיחה השנתי בשיעור רבעוני חד ספרתי גבוה.

פייסבוק לא מספקת תחזית רשמית להכנסות, אך בעקבות שיחת הוועידה מסיקים המשקיעים שקצב הצמיחה ברבעון השלישי עלול לרדת ל-33%-35% - כלומר להכנסות של כ-13.8 מיליארד דולר, לעומת תחזיות האנליסטים שצופות הכנסות של 14.2 מיליארד דולר. ברבעון הרביעי חוששים המשקיעים שקצב הצמיחה ירד ל-24%-28% - לרמה של 16.5 מיליארד דולר לעומת צפי ל-17.4 מיליארד דולר.

לפי הלפסטיין, בעקבות הדוחות ושיחת הוועידה, הורידו האנליסטים את תחזיותיהם למניית פייסבוק, ובית השקעות אחד – UBS – הוריד את המלצתו. הירידה בתחזיות הרווח של האנליסטים היא נמוכה משמעותית מהצניחה של מניית פייסבוק בסוף השבוע האחרון. "משמעות הדבר היא ירידה חדה במכפילים של פייסבוק", הסביר הלפסטיין, "מרמה שהייתה אטרקטיבית גם לפני כן, ביחס לשיעורי צמיחה גבוהים".

הלפסטיין הוסיף כי התחזיות השמרניות שהציגה החברה הן "במידה מסויימת לא הגיוניות", וטען כי החברה הורידה בחדות את רף הציפיות, כך שבהמשך השנה סביר למדי שנראה הפתעות חיוביות וביצועים חזקים במניה. "המצב מזכיר במידה מסויימת את הנפילה וההתאוששות של מניית וויקס (WIX) לפני כשנה – אז ירדה מ-70 דולר ל-50 דולר, וכיום נסחרת בכ-100 דולר".

"מניית הרשת החברתית המובילה, בעלת הצמיחה הגבוהה ומצב של כמעט בלעדיות בתחרות, נסחרת במכפיל EBITDA חד ספרתי. בשורה התחתונה", הדגיש הלפסטיין, "מדובר בהזדמנות השקעה נדירה וחריגה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

32 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה