אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"יש לחייב את רה"מ במס על מימון הוצאותיו הפרטיות במעונו" צילום: אריאל שרוסטר

"יש לחייב את רה"מ במס על מימון הוצאותיו הפרטיות במעונו"

עו"ד שחר בן מאיר מאיים בהגשת עתירה לבג"ץ אם לא יגבה מס על התשלומים שניתנים לראש הממשלה בנימין נתניהו על הוצאות שאינן קשורות במילוי תפקידו במעון הפרטי בקיסריה, כפי שקובע במפורש החוק, וכפי שהצהיר היועץ המשפטי לממשלה בפני בג"ץ

29.07.2018, 14:39 | צבי זרחיה

עו"ד שחר בן מאיר מאיים בהגשת עתירה לבג"ץ אם לא יגבה מס על התשלומים שניתנים לראש הממשלה בנימין נתניהו על הוצאות שאינן קשורות במילוי תפקידו במעון הפרטי בקיסריה.

באחרונה חוקקה הכנסת חוק שהעניק פטור ממס ההכנסה לרה"מ בנימין נתניהו על השימוש ברכב השרד הממוגן, במעון הרישמי ברחוב בלפור בירושלים ועל קבלת כספים בוילה בקיסריה ובכלל זה מזון.

קראו עוד בכלכליסט

בן מאיר טוען במכתב אל היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי החוק מעניק את הפטור ממס לרה"מ "בקשר למילוי תפקידו כראש הממשלה. משמע רק תשלומים - טובות הנאה ושירותים הקשורים לתפקידו יהנו מהוראות הפטור, ואילו, תשלומים שאינם בגדר תפקידו לא יהנו מהוראות הפטור ויש להמשיך או להתחיל ולחייב בהם במס כמו כל אזרח".

נתניהו על רקע הווילה שלו בקיסריה, צילום: שאול גולן, אלכס קולומויסקי נתניהו על רקע הווילה שלו בקיסריה | צילום: שאול גולן, אלכס קולומויסקי נתניהו על רקע הווילה שלו בקיסריה, צילום: שאול גולן, אלכס קולומויסקי

בן מאיר הוסיף כי "בהודעת עדכון שנמסרה לו (לבן מאיר שכבר עתר בעניין בעבר לבג"ץ) דווח לבית המשפט כי ועדה בינמשרדית שהוקמה לאור הגשת העתירה, דנה וקיבלה החלטות ביחס לשאלה איזה תשלומים וטובות הנאה ושירותים במעון הפרטי של רה"מ יחויבו במס ואילו לא".

באותה הודעה נמסר כי "הצוות קבע כי אין לראות בהוצאות עבור המעון הפרטי מקשה אחת - ויש לחלקן על פי אופיו של החלק במעון הפרטי שבגינן הוצאו: השתתפות בהוצאות בגין חלקים המשמשים-נדרשים לצורכי התפקיד ואינן בגדר טובת הנאה ולכן לא יהיו חייבות במס. השתתפות בהוצאות בגין חלקים המשמשים לצרכים פרטיים שהיא בגדר טובת הנאה החייבות במס. השתתפות בהוצאות בגין חלקים המשמשים לצורכים מעורבים – זקיפתן תקבע באופן יחסי לנוכחות של רה"מ במעון הפרטי. הוצאות שלא ניתן לייחס באופו ספציפי לחלק מסויים יקבעו על פי היחס בין השטחים. הוצאות שכולן או חלקן עולות כדי השבחה של המעון הפרטי - הן בגדר חובת הנאה החייבת במס".

בן מאיר ציין כי החוק החדש לא משנה את המצב החוקי המחייב תשלום מס במעון הפרטי שלא בהקשר של מילוי תפקידו כראש הממשלה.

"לאור האמור לעיל אתה מתבקש להודיע לי בתוך 14 ימים כי אין שינוי באופן החיוב במס של ההוצאות במעון הפרטי של רה"מ כפי שהודעת לבג"ץ. ככל שלא תתקבל תשובה אזי תוגש עתירה לביזיון בית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
ירבעם השני היה המצליח במלכי יהודה
ירבעם השני היה המצליח במלכי יהודה. הוא קיבל ממלכה חלשה ובעלת כלכלה נחשלת. ירבעם הפך את הממלכה למשגשגת והרחיב את גבולה עד בואכה דמשק. למרות ההצלחה האדירה, הנביא עמוס ביקר אותו בחריפות בגלל השחיתות שפשטה בממלכה. ועל ירבעם השני כתוב "ויעש הרע בעיני ה' "
ירבעם השני  |  01.08.18
6.
ראש ממשלה-בזוי וחסר בושה
שלחנו תביעה למוסדות האו"ם ולבית הדין בהאג+התנועה לאיכות השלטון בדרישה לפתיחת חקירה כנגד ראש ממשלת ישראל בגין-פשעים כלכליים כנגד העם.3 מיליון עניים-באשמתו הישירה של ראש ממשלה כושר וחצוף זה-יהיו העדים.מעולם לא היה ראש ממשלה כה חוצפן וכה חסר בושה שמתקריס ומזלזל בגולנו ומסדר לעצמו פטורים ולכל משפחתו.הגיע הזמן לחקירה ולהפסקת ההפקרות.שרותי הבריאות הרווחה הקשישים -בקריסה ופשיטת רגל בגין העברת עשרות מיליונים למימון מנגנון רקוב זה ומשפחה בהפרעה-שיש לחייב אישית החזרת 50 מיליון ש"ח שבזבזו על איפור צבע תספורת שמלות סטייקים טיולים שמפניה וקולה-שבוזבזו ב-3 השנים האחרונות
בגדדי  |  30.07.18
5.
למה מאפשרים לו לארח בקיסריה?
המעון הרשמי הוא בירושלים. הוא לא אמור בכלל לבקר בקיסריה. הוא אמור להיות במעון הרשמי. גם אם היתה לו דירת 3 חדרים ברעננה היו צריכים לשים שם בידודוים ולמגן אותה לירי ? כנראה היו אומרים לו שהוא לא יכול לבקר בדירה שלו. אז למה אני צריך לממן את זה בקיסריה? כי זה גדול ? כי זה יותר נוח למגן ולאבטח שם ? אז מה ? זה שיותר קל, לא אומר שמותר או הגיוני.
מיקי  |  30.07.18
לכל התגובות