אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר מטה הדיור מבקש לעצור את השיווק בפרויקט מחיר למשתכן של גינדי

יו"ר מטה הדיור מבקש לעצור את השיווק בפרויקט מחיר למשתכן של גינדי

זאב בילסקי מסר את בקשתו בעקבות תלונות של רוכשים שזכו בהגרלה, ולפיהן מסירת הדירות תבוצע רק לאחר למעלה מ-50 חודשים

29.07.2018, 17:36 | ענת דניאלי
יו"ר מטה הדיור, זאב בילסקי, הוציא מכתב לחברת גינדי החזקות ובו ביקש לעצור את השיווק לזוכים בהגרלת תוכנית מחיר למשתכן בפרויקט החברה באור יהודה. זאת בעקבות טענות בנוגע לבעיות בכל הנוגע למועדי מסירת הדירות. 

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר התקיים כנס זוכים בפרויקט, במסגרתו הזוכים הבינו מהחברה שמסירת הדירות לא תבוצע בתוך 22 חודשים עם קבלת היתר בנייה אלא לאחר למעלה מ-50 חודשים.

זאב בילסקי, צילום: עמית שעל זאב בילסקי | צילום: עמית שעל זאב בילסקי, צילום: עמית שעל

"במהלך הימים האחרונים התקיימו כנסי זוכים בפרויקט שבנדון. במהלך הכנסים הוצג הפרויקט על ידי חברתכם. בעקבות פניות ותלונות רבות שהתקבלו מזוכי הפרויקט אני מבקש לבחון את הפניות והתלונות שהתקבלו. עד להודעה אחרת אני מבקש כי תהליך שיווק הדירות ייעצר, וכי לא ייחתמו חוזים עם הזוכים", כתב בילסקי לחברת גינדי.

במכתב של ראשת העיר אור יהודה, ליאת שוחט, לשר האוצר משה כחלון היא מתארת את העיכוב במסירה כאמור ומבקשת "בשלב זה, כאשר הזוכים משוועים לקידום הפרויקט ולמימוש זכותם לדירה, אני פונה אליך כדי שתפעיל את מלוא כובד משקלך כדי לסייע לזוגות הצעירים שנאלצים להמתין כארבע וחצי שנים לקבלת הדירה תוך שהם מתמודדים בתקופה זו עם הקושי בתשלום שכירות לצד התשלום עבור הדירה אותה הם רוכשים".

הפרויקט של גינדי החזקות באור יהודה כולל 1,400 דירות (לאחר ההקלה המרחיבה את מספר הדירות ואת שטח הפרויקט), כאשר 80% מן הדירות ישווקו לזוכים בהנחה. לפרויקט התקיימה הגרלה בחודש נובמבר 2017. 

מחברת גינדי החזקות נמסר בתגובה: "לוחות הזמנים בפרויקט נקבעו בתיאום עם משרד הבינוי והשיכון בהתאם ללוחות זמנים מקובלים לצורך הקמת שכונה חדשה אשר כוללת תשתיות, פארקים ושטחים ציבוריים בהקיף כה גדול . עם זאת, החברה תעשה כל שביכולתה על מנת להקדים את לוחות הזמנים ורואה זאת כאינטרס משותף של החברה, העירייה ודיירי הפרויקט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
גינדי החזירים, רצו לעשות סיבוב על המדינה
זה הרעיון: מושכים את הבניה על פני 5 שנים, הזכאים של מחיר למשתכן מוותרים על הזכייה (כי לשלם שכירות והצמדה 5 שנים שווה ערך לכל ה"הטבה" וזה לפני הסיכון שהמרפסות יפלו לזוכים על הראש), הדירות משווקות בשוק החופשי, וגינדי עשו סיבוב על המדינה. 5 דירות בקומה - חזירים.
ערן הכלכלן  |  01.08.18
לכל התגובות