אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הטנקים בלבנון שמצילים את חיות הים – והמחאה נגד ישראל צילום: איי אף פי

הטנקים בלבנון שמצילים את חיות הים – והמחאה נגד ישראל

פעילי איכות הסביבה החלו במבצע להטבעת 10 טנקים ישנים לחופי העיר צידון, בתקווה למשוך תיירים וליצור בתי גידול לייצורים התת ימיים. עם זאת, הפעילים כיוונו את הטנקים לישראל "מתוך סולידריות עם הפלסטינים"

29.07.2018, 18:04 | שירות כלכליסט

פעילי איכות הסביבה החלו במבצע להטבעת עשרה טנקים ישנים לחופי העיר צידון, זאת בתקווה שהאטרקציה תמשוך תיירים לאזור, אבל גם תיצור בית גידול חדש ליצורים התת ימיים אזור – על כך דיווחה סוכנות הידיעות הצרפתית.

עם זאת, מדובר לא רק בפרויקט סביבתי. הפעילים כיוונו את הטנקים לעבר ישראל, כאשר לפי דובר מטעם הפעילים, כאמל קוזבר, הדבר נעשה "מתוך סולידריות עם הפלסטינים".

קראו עוד בכלכליסט

אתמול (שבת) התגודדו סקרנים כדי לצפות במבצע להטבעת הטנקים בים, 3 ק"מ לחופי העיר.

הטבעת הטנקים מול חופי צידון, צילום: איי אף פי הטבעת הטנקים מול חופי צידון | צילום: איי אף פי הטבעת הטנקים מול חופי צידון, צילום: איי אף פי

"זה יהיה גן עדן לצוללנים ומקום שיעזור לנו לפתח בית גידול חדש מתחת למים", כך על פי קוזבר, מקבוצת ידידי החוף של צידון, שיזמה את הפרויקט.

תקוותו היא כי אצות יתחילו בקרוב לכסות את הטנקים, שנמסרו לארגון כמתנה מהצבא. בכך מקווים הפעילים להקים "פארק תת ימי" – גן עדן המרוחק מהחופים שנפגעו ממשבר האשפה שפוקד את לבנון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
זה ממש לא פרוייקט סביבתי נטו למען רווחים מתיירות
הזייה שקוראים לזה פרוייקט סביבתי.. לא רואה שום דבר סביבתי בלזרוק פסולת של הצבא(טנקים) לתוך הים. הים לא צריך את עזרתנו בליצור בתי גידול אלא בלהפסיק להרוס בתי גידול עם כל הפסולת והזוהמה שאנחנו מזרימים אליו. אני חושבת שהכתב פה ממש צריך לעשות חשיבה מחודשת על איך הוא רושם דברים. ולחקור קצת יותר לעומק. הם מנסים למצוא לעצם אטרקציה לתיירים. לא למען הסביבה אלא למען הכיס.
שני.ט  |  18.08.19
לכל התגובות