אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרדי הבריאות והכלכלה יקימו מטה משותף להורדת מחירי התרופות ללא מרשם צילום: גלעד קוולרצ'יק

משרדי הבריאות והכלכלה יקימו מטה משותף להורדת מחירי התרופות ללא מרשם

לפי שר הבריאות, "המטופלים זכאים למחירים נמוכים יותר. החלטנו לבחון ולהתמודד עם הסוגיה כדי להבטיח נגישות של אזרחים לתרופות"

29.07.2018, 19:55 | נורית קדוש

אחרי מוצרי הטואלטיקה, משרדי הבריאות והכלכלה פותחים חזית נוספת מול רשתות הפארם, הפעם על מחירי התרופות ללא מרשם.

קראו עוד בכלכליסט

על פי נתוני משרד הבריאות, בישראל המחירים המקסימליים המותרים של תרופות ללא מרשם גבוהים יותר מאלה שבמדינות אחרות. על רקע זאת הכריזו שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן על עבודת מטה משותפת להורדת מחירי התרופות ללא מרשם. "שוק התרופות הישראלי נשלט על ידי מספר מצומצם של חברות שמנצלות את מעמדן והסכמי בלעדיות כדי לגבות מחירים מופקעים על ויטמינים ותרופות ללא מרשם”, מסר כהן. “נפעל באמצעות הצוות שהוקם, לרבות הרשות להגבלים עסקיים והרשות להגנת הצרכן, להורדת המחירים”.

שר הכלכלה אלי כהן, צילום: עמית שעל שר הכלכלה אלי כהן | צילום: עמית שעל שר הכלכלה אלי כהן, צילום: עמית שעל

ליצמן מסר: "המטופלים זכאים למחירים נמוכים יותר. החלטנו לבחון ולהתמודד עם הסוגיה כדי להבטיח נגישות של אזרחים לתרופות ללא מרשם. אני בטוח שבמהרה נראה תוצאות אפקטיביות".

לפני שנה נכנס לתוקף חוק שקיפות המחירים גם ברשתות הפארם, המחייב לפרסם את המחירים באינטרנט. בנוסף לכך רשות ההגבלים הגבילה את הסדרי הבלעדיות של סופר פארם במרכזים מסחריים, ולאחרונה נכנסה לתוקף חובת הצגת השוואה בינלאומית ברשתות הקמעונאיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
אבל לטפל בחברות הבין לאומיות והקטנות כמו mbi הם לא
מסוגלים . שם הכסף הגדול . הולכים לפופוליסטיקה זולה . במקום לפתןח את השוק לתחרות חופשית ולהכניס גנריקות כמו במדינות סקנדינביה . וברזיל יכלו לחסוך למשך מיליארדי דולרים כל שנה . אבל יושבים שם חבורה של בובות שמחפשים את האזרח הקטן במוקול פתרון נקודתי
שלום  |  30.07.18
1.
תרופות שלא בסל
למרות ההנחה של הקופה כחולה סכרת עדיין אני משלם הרבה כסף על תרופות בלבד כ400 שקלים בחודש , וכל הביטוחים של המשפחה סיעודי פלטינום וזהב עוד 600 שקלים בקיצור אני נפרד כל חודש מ1000 שקלים חודש בחודשו ואני שואל את עצמי היכן חוק בריאות ממלכתי איפה הימים ששלמנו בולים להסתדרות ובזה נגמר הסיפור , היום הקופות וחברות הביטוח זה מחלבה אחת גדולה ממש שחיטה
דן  |  30.07.18