אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר מטה ישראל ביתנו לשעבר ערער לעליון: המדינה הפרה את הסכם הטיעון שנחתם עימי צילום: עמית שעל

יו"ר מטה ישראל ביתנו לשעבר ערער לעליון: המדינה הפרה את הסכם הטיעון שנחתם עימי

לטענת דאוד גודובסקי, אחד הנאשמים המרכזיים בפרשת הכספים הקואליציוניים, הוא הורשע בפועל במעשים שונים וחמורים מאלו שהודה בהם. בערעור גודובסקי לזכות אותו מטעמים של הגנה מן הצדק, להתיר לו לחזור בו מהודאתו ולנהל את חפותו בהתאם לחוק

30.07.2018, 13:47 | נעמי צורף
דאוד גודובסקי, יו"ר מטה ישראל ביתנו לשעבר ואחד הנאשמים המרכזיים בפרשת הכספים הקואליציוניים, הגיש היום (ב') ערעור לבית המשפט העליון באמצעות באי כוחו, עוה"ד אורי קורב ואסף בנמלך ממשרד טולצ'ינסקי שטרן מרציאנו כהן לויצקי ושות'.

בערעור נטען כי המדינה הפרה את הסכם הטיעון שנחתם עמו, כי דינו נגזר בחוסר סמכות, בניגוד לחוק וכי גזר הדין הוא קיצוני שחורג מכל רמת ענישה.

קראו עוד בכלכליסט

בערעור מבקשים באי כוחו של גודובסקי לזכות אותו מטעמים של הגנה מן הצדק, להתיר לו לחזור בו מהודאתו ולנהל את חפותו בהתאם לחוק. זאת בטענה כי לאורך ההליך המדינה התנהלה ברשלנות וכן פעלה להטעותו, מה שגרם לו לנזק בלתי הפיך בהכרעת גזר הדיון.

דאוד גודובסקי , צילום: יריב כץ דאוד גודובסקי | צילום: יריב כץ דאוד גודובסקי , צילום: יריב כץ

ערעור זה מוגש שבועיים לאחר ששופט העליון עופר גרוסקופף דחה את בקשתו של גודובסקי לדחות את כניסתו לכלא לצורך ריצוי מאסרו עד לאחר ההכרעה בערעור.

בהודעת הערעור נכתב כי גודובסקי חתם על הסדר טיעון ובכך "ויתר על זכותו לנהל את משפטו ולהוכיח במסגרתו את העובדות ואת הסיפור העובדתי האמתי והמדויק בו הוא מאמין, סיפור קל בהרבה, גם אם בעל היבטים פליליים – אשר ספק אם היה מביא להרשעתו בעבירות השוחד בהן הורשע". נכתב כי גודובסקי בחר בדרך של הסדר טיעןו "על יסוד שיקולים רבים ובתוכם שיקול של 'קניית סיכונים'". ומתואר כי הוא "נשא ונתן אל מול המאשימה עד אשר הגיעו הצדדים לתיאור עובדתי לו יכול היה להסכים – גם אם מספר לא מבוטל של פרטים עובדתיים המנויים בו שונים מהעובדות בהן הוא מאמין. למרות שהנרטיב העובדתי בו מאמין המערער שונה – במסגרת קניית סיכונים, את המכלול יכול היה לקבל, ובעונש הסביר הנגזר ממכלול זה הבין שעליו לשאת".

אולם, בהודעת הערעור נטען כי לדידו של גודובסקי "קיים ניגוד חריף בין פרטי כתב האישום המתוקן בו הודה לבין ההיקף המעשי של הרשעתו כפי שהוא משתקף בגזר הדין". ולטענתו הוא הורשע בפועל "בעבירות במעשים שונים וחמורים מאלו שהודה בהם, בנסיבות חמורות וקשות לאין ערוך מהעובדות והנסיבות בהן הודה". עוד נכתב כי גודובסקי "מוקע ברבים בגין עובדות בהן לא הודה, והקלון שהוטל בו חמור מזה שהוא הסכים ליטול על עצמו, מזה שהמדינה התחייבה להטיל עליו. התוצאה הקשה והבלתי מוצדקת בעליל היא מאסר בפועל בן 7 שנים, עונש כבד מנשוא וחסר תקדים בנסיבות העניין, שהושת עליו בגין עובדות ונסיבות בהן לא הודה. כזאת עוד לא הייתה במקומותינו!"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות