אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצלחה בניסוי: רדהיל פרסמה תוצאות חיוביות בטיפול במחלת הקרוהן צילום: בלומברג

הצלחה בניסוי: רדהיל פרסמה תוצאות חיוביות בטיפול במחלת הקרוהן

חולים אשר טופלו בתרופת החברה בשם RHB-104 הראו יתרון סטטיסטי מובהק לעומת פלצבו - בהשגת הפוגה מוקדמת של המחלה

30.07.2018, 15:20 | דרור רייך

חברת הביומד הישראלית רדהיל מדווחת היום (ב') על תוצאות ראשוניות חיוביות בניסוי שלב 3 בתרופה שלה בשם RHB-104 לטיפול במחלת הקרוהן.

קראו עוד בכלכליסט

מחלת קרוהן מוגדרת כדלקת לא זיהומית שפוגעת ברירית של מערכת העיכול. ה-RHB-104, היא קומבינציה אנטיביוטית במתן אוראלי לטיפול במחלת הקרוהן. על פי הדיווח של החברה, הניסוי עמד בהצלחה ביעדו העיקרי וביעדי משנה עיקריים. התוצאות הראשוניות הראו יעילות מובהקת של ה-RHB-104 על-פני פלצבו בהשגת הפוגה במחלה (remission - המוגדרת כמדד CDAI נמוך מ- 150) בשבוע 26 של הטיפול - היעד העיקרי של הניסוי.

מספר החולים אשר עמדו ביעד העיקרי של הניסוי היה גדול באופן מובהק בקבוצה שטופלה באמצעות RHB-104 לעומת אלו שטופלו בפלצבו (37% מול 23%).

פארמה , צילום: בלומברג פארמה | צילום: בלומברג פארמה , צילום: בלומברג

הניסוי גם עמד בהצלחה גם ביעדים משניים עיקריים, חולים אשר טופלו עם RHB-104 הראו יתרון סטטיסטי מובהק על-פני פלצבו בהשגת תגובה טיפולית בשבוע 26 (response של 44% מול 31%).

חולים אשר טופלו עם RHB-104 הראו גם יתרון סטטיסטי מובהק לעומת פלצבו בהשגת הפוגה מוקדמת של המחלה, המוגדרת כהפוגה בשבוע 16 של הטיפול של 42% מול 29% ויתרון סטטיסטי מובהק לעומת פלצבו בהשגת הפוגה יציבה של המחלה (durable remission) של 18% מול 9%.

תרופת RHB-104 גם נמצאה בניסוי כבטוחה. תוצאות ראשוניות מהניסוי העידו כי קבוצות החולים אשר טופלו ב- RHB-104 ובפלצבו חוו מספר דומה ונמוך של תופעות לוואי חמורות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות