אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיאומי מצטרפת למירוץ לסמארטפון המתקפל צילום: forbes

שיאומי מצטרפת למירוץ לסמארטפון המתקפל

תצורת המסך הגמיש צפויה להיות הטרנד החם של השנה הבאה, כשוואווי וסמסונג כבר עובדות על בניית מכשירים שכאלה. האם תוכל שיאומי לפתח טלפון שכזה ועדיין לשמור על רמת מחיר נגישה?

30.07.2018, 16:46 | ניצן סדן

שיאומי הסינית מצטרפת למירוץ לסמארטפון המתקפל: לפי דיווח של אתר הטכנולוגיה הקוריאני ETNews, מפעילה החברה פרויקט לבניית טלפון בעל מסך גמיש שיוכל להתקפל, בדומה לפרויקטים המקבילים של סמסונג ו-וואווי. פיתוח טלפון שכזה הוא בגדר גביע חשוב בתעשיית המובייל; מזה שנים שעיצובי הסמארטפונים לא השתנו מהותית, והחברה שתצליח להשיק מכשיר מתקפל תיתפס כחדשנית ומובילה ובצדק.

קראו עוד בכלכליסט

אותה הילת חדשנות צפויה למשוך משקיעים, לשלהב משתמשים ולתת זריקת מרץ לתדמית כל חברה. מסיבה זו, מקצות וואווי וסמסונג משאבים גדולים לפיתוחים הללו, שהם אתגר הנדסי מהותי. בין היתר, יש לפתח סוללה מתקפלת, מסך גמיש, צירים עמידים, טכנולוגיות פיזור חום חדשות ועוד. והאתגר הגדול מכולם הוא לבנות את המכשיר כך שלא יהיה יקר מדי, ויאפשר שיווק המוני במינימום בעיות ייצור ובקרת איכות.

עיצוב קונספט של טלפון מתקפל עיצוב קונספט של טלפון מתקפל עיצוב קונספט של טלפון מתקפל

כניסת שיאומי למירוץ הזה היא מפתיעה מאוד: החברה קנתה את עולמה בהשקת טלפונים זולים ופשוטים, שמציגים ערך מוסף משמעותי ביחס למחירם. פיתוח טלפון חכם בטכנולוגיה שאף אחד עוד לא יישם בשוק הוא במידה רבה, ההיפך מכל מה שעשתה עד היום. ואולם, לפי מקורות ETNews חתמה החברה על עסקאות עם יצרני רכיבים הנדרשים לבניית מסכים גמישים וחלקים אחרים שחיוניים לפיתוח טלפון מתקפל.

במקביל לשיאומי, החלה גם Oppo הסינית בפרויקט סמארטפון גמיש, שלפי הערכות יישען גם על פיתוחים סיניים וגם על טכנולוגיית תצוגה שבנתה LG. עדיין לא ידוע כיצד יעוצבו מכשירי שיאומי ו-Oppo, והאם יהיו בתצורת סמארטפון שנפתח לגודל של טאבלט ממוצע, או בתצורת סמארטפון שמתקפל במרכזו ליחידה קטנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות