אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו הנחה: להקים שדה תעופה על אי מלאכותי לאחר סגירת שדה דב צילום: עמית שעל

נתניהו הנחה: להקים שדה תעופה על אי מלאכותי לאחר סגירת שדה דב

כך עולה מסיכום הדיון בעניין פינוי שדה דב; עוד נמסר כי רה"מ הנחה לתת עדיפות לתושבי אילת בהקצאת טיסות מנתב"ג

30.07.2018, 18:41 | שירות כלכליסט

ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה לקדם את התוכנית להקמת שדה תעופה על אי מלאכותי בסמוך לחופי המדינה לאחר סגירת שדה דב שבתל אביב, כך עולה מסיכום הדיון שנערך בעניין היום (ב'). המטרה לפי משרד ראש הממשלה היא "לאפשר את הגידול המואץ במספר התיירים הנכנסים לישראל". המועד הנוכחי לסגירת שדה דב הוא ינואר 2019.

קראו עוד בכלכליסט

צוות השרים בעניין פינוי שדה דב בראשות נתניהו התכנס לדיון בו השתתפו בין היתר שר האוצר משה כחלון, שר התחבורה ישראל כץ, שר התיירות יריב לוין והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. כן נכחו ראשי העיר של אילת ותל אביב, מאיר יצחק הלוי ורון חולדאי.

רה"מ נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי רה"מ נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי רה"מ נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי

לפי הודעת משרד ראש הממשלה, "הוועדה התכנסה בעקבות החלטות הממשלה לפינוי שדה דב והעברת כלל הטיסות לנתב"ג, כדי לדון בהיערכות נתב"ג לקליטת טיסות וכן לדון בהשלכות השונות. בדיון נקבע כי לאילת עדיפות לאומית והיא משאב לאומי בעל חשיבות אדירה".

עוד נמסר כי נתניהו "הנחה את הגורמים הרלוונטיים בדיון כי יש לתת עדיפות לתושבי אילת ולמבקרים בה בכל הקשור להקצאת טיסות מנתב"ג כאשר שדה דב ייסגר. מנכ"ל רשות שדות התעופה יעקב גנות אמר בדיון כי נתב"ג ערוך לקליטת כל הטיסות משדה דב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

28.
הנה הלכו לביבי עוד מאה אלף קולות
אם ניקח את אלו שנפגעו מהמהלכים שביבי ביצע יש לנו אופוזיציה חזקה מולו, העריץ ביבי משול כבר לארדואן, לא מעניין אותו האזרח הקטן ובמיוחד לא זה שהקריב הכל ועבר לגור באילת, וכל זה תמורת מה? אן נתב"ג אינו ערוך אז למה לעשות את זה, מה הלחץ, די ביבי תשאיר קצת משהו לדורות הבאים, לא כדאי שגם בעתיד ישנאו אותך
יניב  |  01.08.18
לכל התגובות