אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיירים בשרונה תובעים את גינדי החזקות: שוק האוכל הוריד 18% מערך הדירות צילום: עמית שעל

דיירים בשרונה תובעים את גינדי החזקות: שוק האוכל הוריד 18% מערך הדירות

תשעה מדיירי המגדלים בשרונה תובעים מהחברה 12.5 מיליון שקל בטענה כי השוק "יוצר מפגעים רבים במהווים מטרד חמור ומתמשך הגורם לפגיעה קשה באיכות החיים"

30.07.2018, 21:19 | נעמי צורף
תשעה מדיירי המגדלים בשרונה תובעים את חברת גינדי החזקות ב-12.5 מיליון שקל בטענה כי שוק האוכל "שרונה מרקט" שהוקם במסגרת הפרויקט "יוצר מפגעים רבים במהווים מטרד חמור ומתמשך הגורם לפגיעה קשה באיכות החיים של התובעים". עוד הם טוענים כי פעילות זו הביאה לירידת ערך ניכרת בערך הדירות, המגיעה לכ-18%.

קראו עוד בכלכליסט

בכתב התביעה שהוגש אתמול (א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב נטען כי השוק הוקם ב"חטא תוך הפרת התחייבויות גינדי כלפי התובעים ובינגוד מוחלט למצגים שנעשו על ידי החברה לגבי אופיו של הפרויקט". כמו כן, טוענים התובעים, באמצעות באי כוחם עוה"ד שרון זיגר, יהונתן רווח ושירה אברג'יל, כי הם "רכשו מגינדי דירות בפרויקט מסוג אחד וקיבלו בתמורה דירות בפרויקט מסוג שונה לחלוטין שאינו תואם את הממכר אותו רכשו". לטענתם, גינדי שיווקה להם "פרויקט יוקרה ומגדלי פאר ובעבור איכות החיים שהפרויקט הבטיח שילמו התובעים את מיטב כספם", עוד נכתב כי "המצגים שיוו לפרויקט אופי פסטורלי ושקט לצד החיים באיזור מסחרי, בלב הפועם של תל-אביב". אולם, לטענתם, האיזור המסחרי שינה את פניו והפך לשוק אוכל תוסס ופעיל הנפרס על 8,700 מ"ר וזאת בניגוד להוראות ההסכם, לכוונת הצדדים, להוראות התב"ע ולתכנית הבינוי.

מתחם שרונה בתל אביב, צילום: תומי הרפז מתחם שרונה בתל אביב | צילום: תומי הרפז מתחם שרונה בתל אביב, צילום: תומי הרפז

"קיומו ופעילותו של שוק האוכל במסגרת הפרויקט מעבר להיותו תוצאה של הפרת הסכם על ידי גינדי", נכתב בכתב התביעה. "גינדי הקימה את שוק האוכל ואת המתקנים המשמשים אותו על חלק נכבד משטחי הפרויקט שאמורים היו להוות חלק מהרכוש המשותף של דיירי הפרויקט" ובכך העבירה, לטענת התובעים, שטחים אלו לחזקתה הבלעדית ועושה בהם שימוש בלעדי לצרכי שוק האוכל.

עוד נטען בכתב התביעה כי "גינדי התעשרה ומתעשרת שלא כדין כתוצאה מהשימוש שנעשה על ידה באותם שטחים של הרכוש המשותף שהפכו לחלק משוק האוכל או לשימושו ועליה לשלם לתובעים לפחות דמי שימוש ראויים בהתייחס לאותם שטחים בהתאם לחלקיה היחסיים ברכוש המשותף". על כן, נטען כי על גינדי לפצות את הדיירים התובעים בכ-12.5 מיליון שקל בגין התקנת מערכות טכניות על גגות הבתים, סיפוח שטחי מסחר משטחי הרכוש המשותף וסיפוח חלק משטחי הגינה. צוין כי התובעים נמנים על אותו קומץ שלא חתם עם הנתבעת בשנת 2013 על הסכם פשרה בו ויתרו הדיירים על טענות הקשורות לשוק האוכל והוצאת שטחים מהרכוש המשותף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות