אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספק בלגי תובע את המשביר לצרכן על אי־עמידה בתשלומים צילום: יריב כץ

ספק בלגי תובע את המשביר לצרכן על אי־עמידה בתשלומים

חברת ההלבשה הבלגית וגוטקס טוענת שהמשביר נמנעת זה כשנה לשלם 3.4 מיליון שקל על סחורה שסופקה לה באוגוסט שעבר

31.07.2018, 08:42 | נעמי צורף

חברת ההלבשה הבלגית וגוטקס (vegotex) תובעת את המשביר לצרכן בטענה שהאחרונה לא עמדה בתשלומים.

קראו עוד בכלכליסט

בכתב התביעה שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב על ידי בא כוחה של וגוטקס, עו”ד שי צוקרמן, נטען כי המשביר נמנעת זה כשנה לשלם 3.4 מיליון שקל על סחורה שסופקה לה באוגוסט שעבר. "ההסכם בין הצדדים ביחס לסחורה ברור, הוא נתמך בשלל התכתבויות מזמן אמת”, נכתב בכתב התביעה. "למעט רצונה של המשביר, שככל הנראה נקלעה לקשיים כלכליים ומתקשה לעמוד בהתחייבויותיה, לחמוק מלשלם, אין שום נימוק להימנעות מתשלום לווגוטקס לאלתר”.

בכתב התביעה מתואר כי ההתקשרות בין וגוטקס למשביר החלה ב־2015, אז רכשה המשביר מווגוטקס בגדי נשים, גברים וילדים. בעונת הקיץ של 2017 שולם מלוא התמורה על הסחורה רק כאשר הגיעה הסחורה לישראל וכנגד מסמכי השחרור שלה מהמכס, וכך גם היה עם בגדי הנשים והילדים שסופקו למשביר בחורף 2017.

 , צילום: ורד ענבל צילום: ורד ענבל  , צילום: ורד ענבל

אולם, עבור בגדי הגברים שעל פי כתב התביעה “הוזמנו גם הם בדיוק באותו אופן קבוע כפי שהיה בעבר”, לא בוצע תשלום. בכתב התביעה מתואר כי בשלב מסוים ביקשה המשביר לקיים עסקת קונסיגנציה (רכש מותנה), כלומר עסקה שבמסגרתה המשביר לצרכן תקבל את הסחורה מווגוטקס ולא תשלם עבורה מראש, אלא תעביר תשלום רק עבור מוצרים שיימכרו ללקוחות. וגוטקס טוענת כי לא סירבה לסוג זה של עסקה, אך גם לא הסכימה ודרשה לקבל נתונים שונים כדי שלפיהם תוכל לבסס את החלטתה.

בכתב התביעה היא טוענת כי נתונים אלו לא התקבלו מעולם, ולפיכך גם לא התקבלה הסכמתה להסכם מסוג זה. מהמשביר לצרכן נמסר: “המשביר הינה חברה ציבורית ובעלת חוסן כלכלי מוכח. החברה בחילוקי דעות עם וגוטקס לגבי הסכם ההתקשרות בין הצדדים, ולכן בחרה בשלב זה להפסיק לעבוד עם הספק”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות