אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מורגן סטנלי: "התיקון בשוק מתקרב - והוא יהיה גדול במיוחד" צילום: בלומברג

מורגן סטנלי: "התיקון בשוק מתקרב - והוא יהיה גדול במיוחד"

בנק ההשקעות הזהיר את המשקיעים מרמת הסיכון הגבוהה בשוק: "ההשפעה השלילית של התיקון יכולה להיות גדולה במיוחד אם הוא יתמקד במניות הטכנולוגיה והמותרות - כפי שאנו צופים שיקרה".

31.07.2018, 12:10 | שירות כלכליסט

במורגן סטנלי מזהירים את המשקיעים - השוק בדרך לתיקון לאחור והוא צפוי להיות חד וחריף. כך עולה מסקירה שפרסמה מחלקת אסטרטגיית השווקים של בנק ההשקעות, בהובלת מייק ווילסון (Mike Wilson).  

קראו עוד בכלכליסט

"תנועת המכירה כבר החלה והתיקון המתקרב יהיה הגדול ביותר שחווינו מאז הנסיגה החדה של פברואר. ההשפעה השלילית שלו בהחלט יכולה להיות גדולה הרבה יותר על תיק השקעות ממוצע אם הירידה הצפויה תתרכז במניות טכנולוגיה, מותרות ומניות קטנות, כפי שאנו צופים שיקרה".

לדברי מורגן סטנלי, למרות ש-85% מחברות S&P 500 שפרסמו עד כה את דוחותיהן הכו את תחזיות האנליסטים, דווקא החברות המשמעותיות נותרו מאחור – גם אלה שרושמות שנה מוצלחת בשוק לא מצליחות לשמור על עקביות. כאשר חברות כמו נטפליקס ופייסבוק לא עומדוות בתחזיות השוק הדבר גורר פגיעה במומנטום של השוק.

בתמונת המצב הזו, אומרים האסטרטגים של הבנק, לאחר הראלי של שוק המניות בחודש יולי הסיכונים לבלימה מתגברים – ושלושת ימי הירידות האחרונים, מחמישי עד שני, הם רק ההתחלה. מדד נאסד"ק איבד כ-4% בימים אלה והוא עומד על מינוס 10% מהשיא השנתי שרשם ב-8 בפברואר.

אחת ההתפתחויות המשמעותיות בתקופה זו נוגעת למניות המתומחרות מתחת לשווי הנכסים שלהן. בבנק ההשקעות מפנים את תשומת הלב לעובדה שמאז החלה עונת הדוחות, המניות המתומחרות בחסר "חורגות" מההתנהלות הרגילה שלהן. על פי רוב מניות אלה מגיבות לדוחות מוצלחים בעליות מהותיות המקרבות אותן לאיזון עם שווי הנכסים – אך בעונה זו הדבר אינו מתרחש.

 "ייתכן שהדבר משקף את הכרה בשוק שהדוחות המצויינים של החברות הללו משקפים נקודת פסגה. אנו מתקשים להבין כיצד האנליסטים המכסים אותן יכולים לצפות לנתונים חיוביים עוד יותר", אומרים על כך אנליסטים של פירמת סאנפורד ברנשטיין (Sanford C. Bernstein).

מורגן סטנלי , צילום: בלומברג מורגן סטנלי | צילום: בלומברג מורגן סטנלי , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות49 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

48.
פיירמת סנפורד ס. ברנשטיין
השתמשתם בחברה זו לכתבה. נפלא האם אי פעם עשיתם כתבה על החברה - מי היה האיש שנשא את שם החברה (זלמן ברנשטיין ז"ל (1999) שגר בינינו בירושלים, רק לא עשה לעצמו שם. "בית אבי חי" מהקרן "קרן אבי חי" הקרן הפילנטרופית הגדולה ביותר, שהוא הקים? חשוב להזכירו. כי הוא לא חיפש פרסום כלל.
מלכה  |  02.08.18
לכל התגובות