אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פול מקרטני: עדיין בפני ליין צילום: 2017 MPL Communications Ltd / Photographer:MJ Kim©

פול מקרטני: עדיין בפני ליין

בגיל 76 הקריירה של פול מקרטני פורחת, עם דיסק חדש בדרך, סרטון ויראלי והופעות קבועות בתקשורת. המטרה שלו, כך נדמה, היא להישאר רלבנטי

01.08.2018, 08:30 | דנה קסלר

אי אפשר לפתוח לאחרונה אתר מוזיקה — במיוחד אתר מוזיקה בריטי — מבלי להיתקל באינספור אייטמים על פול מקרטני. יום אחד הוא מודיע על הופעה סודית בלונדון, יום אחר הוא עורך הגרלת כרטיסים להופעה. יום אחד הוא נלחם לטובת זכויותיהם של מוזיקאים בענייני זכויות יוצרים, ויום אחר — וגם דברים כאלה קורים — מתפרסם מחקר המוכיח שמקרטני לא השתתף בהלחנת “In My Life” של הביטלס.

הבחור מוציא בספטמבר אלבום חדש, כך שבליץ האייטמים לא צריך להפתיע אף אחד: כל כוכב גדול מקבל כיסוי תקשורתי נרחב לקראת צאת אלבום חדש, במיוחד כשזה האלבום הראשון זה חמש שנים, כמו במקרה הזה. עם זאת, מקרטני מככב לאחרונה באופן קבוע באתר מגזין המוזיקה ”NME” לצד אמנים שרובם צעירים ממנו ב־50-40 שנה.

פול מקרטני בקארפול קריוקי ברחובות ליברפול, צילום: Apple Music פול מקרטני בקארפול קריוקי ברחובות ליברפול | צילום: Apple Music פול מקרטני בקארפול קריוקי ברחובות ליברפול, צילום: Apple Music

מקרטני לא מתעצל. הוא נתן החודש ראיון של יותר משעה לג’רביס קוקר ב־LIPA, בית הספר למוזיקה שהוא עצמו הקים בליברפול בשנות ה־90. אבל השיא של חגיגות מקרטני הגיע מוקדם, כבר ביוני, כשמקרטני התארח ב”קארפול קריוקי”, פינת הקאלט הפופולרית בתוכנית הלייט־נייט של ג’יימס קורדן. בתוכנית נראים השניים נוסעים ברחובות ליברפול, מכורתו של מקרטני, שרים ביחד את “פני ליין” בזמן שהם חולפים בפני ליין, מבקרים בבית שמקרטני גדל בו, ולסיום מקרטני נותן הופעת הפתעה בפאב מקומי, שבו הופיע עם הביטלס בתחילת דרכם.

מקרטני היה לבבי, חברותי ושמור היטב וקורדן מתחנף ומעצבן כהרגלו. לאחר שידור הפרק, האינטרנט נמלא אושר ודמעות. הסרטון נהיה ויראלי ולא היה אדם שלא הרגיש צורך להביע את התרגשותו מהאירוע הטלוויזיוני המרומם. היו כמובן גם כמה ציניקנים שצקצקו על הקיטש המניפולטיבי, אבל מי שמע אותם בכלל מבעד למסך האימוג’ים הבוכים?

פול מקרטני באולפן, צילום: 2017 MPL Communications Ltd / Photographer:MJ Kim© פול מקרטני באולפן | צילום: 2017 MPL Communications Ltd / Photographer:MJ Kim© פול מקרטני באולפן, צילום: 2017 MPL Communications Ltd / Photographer:MJ Kim©

במשך התוכנית שרו מקרטני וקורדן את מיטב הקלאסיקות של הביטלס, אבל ההפתעה האמיתית לא היתה כשהמסך השחור בפאב עלה ומאחוריו הגיחו סר פול מקרטני ולהקתו, אלא כשמקרטני וקורדן שרו באוטו את אחד משיריו החדשים של מקרטני. “Come On to Me”, להיט רוקנ’רול בפוטנציה. אי אפשר להכחיש שזה שיר ביטלסי מעולה ומידבק כמו מסטיק בזוקה. חוץ ממנו יצאה מהאלבום החדש גם בלדת הפסנתר היפה “I Don’t Know”. בשני המקרים זה ווינטג’־מקרטני במיטבו. “Egypt Station”(הליקון), ששמו פורסם רשמית ב־18 ביוני — יום הולדתו ה־76 של מקרטני! — יהיה האלבום ה־17 שלו, לא כולל אלבומי הביטלס או הווינגס, אלבומי המוזיקה הקלאסית שלו, שיתופי הפעולה וכל היתר. האלבום הופק על ידי המפיק האמריקאי החם, גרג קרסטין (סיה, בק, פו פייטרז), והוא קוּדם בקמפיין מדיה חברתית גורף, באינסטגרם, בפייסבוק ובכל היתר.

שני חברי ביטלס בסך הכל עוד נותרו בחיים, ובעוד רינגו סטאר יוצא לסיבובי נוסטלגיה עם חברים מכל מיני להקות עבר אחרות, מקרטני מנסה להמשיך להיות עכשווי. נראה שמה שבאמת חשוב לו זה להישאר בתודעה ולהיחשב רלבנטי, לא פחות מאמנים שהיו יכולים להיות הנכדים שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות