אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מריוס נכט מציע למספר 2 בפפר להנדס לו בנק דיגיטלי צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

מריוס נכט מציע למספר 2 בפפר להנדס לו בנק דיגיטלי

הקבוצה שמוביל נכט ממשיכה לגייס בכירים לקראת הקמת בנק, והציעה לגל בר דעה 60 אלף שקל בחודש עבור ייעוץ. בר דעה עדיין שוקל

01.08.2018, 08:04 | רחלי בינדמן

מריוס נכט במסע גיוס בכירים לקראת הקמת בנק דיגיטלי. ל"כלכליסט" נודע שקבוצת המשקיעים שמוביל מייסד צ'ק פוינט, שעוסקת בימים אלה בהקמת בנק דיגיטלי חדש, מנסה לגייס כיועץ את גל בר דעה ‑ סמנכ"ל המוצרים הפורש של פפר, שהוא מותג הבנקאות הדיגיטלית של בנק לאומי. נכט ואנשיו הציעו לבר דעה 60 אלף שקל בחודש.

בינתיים בר דעה לא השיב להצעה, בין השאר משום שהוא נמצא כעת בתקופת צינון. נודע כי אנשי הקבוצה יצרו קשר עם מועמדים נוספים.

מריוס נכט, צילום: אוראל כהן מריוס נכט | צילום: אוראל כהן מריוס נכט, צילום: אוראל כהן

בר דעה, בעל תואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק, הוא בעל ניסיון רב בבנקאות דיגיטלית. הוא נחשב לאדם השני בחשיבותו בפפר, הבנק הדיגיטלי הראשון בישראל, והיה חבר בצוות ההקמה של הבנק. לפני כן ייסד את את הסטארט־אפ Bink, שפיתח תשתית טכנולוגית להפעלת בנקים.

מאמצי הגיוס של קבוצת נכט מלמדים שתוכניותיה להקמת בנק חדש מתקדמות. את הקבוצה מוביל מלבד נכט, ממייסדי צ'ק פוינט, גם עוזי ימין, יו"ר ומנכ"ל חברת האנרגיה והקמעונאות האמריקאית דלק US. כל אחד מהם מתכוון להשקיע 60 מיליון דולר מהונו העצמי, ולגייס סכום זהה משותפים או בבורסה. הקבוצה כבר גייסה לשורותיה את המפקח על הבנקים לשעבר דודו זקן, שמשמש יועץ פיננסי וגורם מקשר בין הקבוצה לבין הפיקוח על הבנקים.

האמון שמביעים נכט וימין בסיכויי ההצלחה של בנק דיגיטלי חדש עומד בניגוד להערכות של קרן ורבורג פינקוס, הרוכשת הטרייה של לאומי קארד. בקרן הסבירו השבוע שאין להם תמריץ כלכלי לבקש עבור לאומי קארד רישיון בנק.

אם בר דעה יצטרף לבנק הדיגיטלי החדש, הוא לא יהיה יוצא פפר היחיד שממשיך לפעול בתחום הבנקאות הדיגיטלית. מנכ"לית פפר לשעבר לילך בר דוד חברה לאחרונה ל־CTO לשעבר של פפר לירן זילכה, כדי להקים פלטפורמת אשראי דיגיטלית לבתי עסק.

מקבוצת נכט־ימין נמסר: ״הקבוצה נמצאת בשלבי הקמה, ומטבע הדברים אנו משוחחים עם אנשי מפתח בתעשיית הפינטק והבנקאות. הצענו לכמה אנשים להצטרף להקמת הבנק האינטרנטי העצמאי הראשון, וגל ביניהם. גל השיב שבשלב זה אינו יכול להתחייב לתפקיד חדש בשל מחויבותו לפפר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות